Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2015, 11:55

autor: Arantasar

Hearthstone: Czarna Góra zadebiutuje 2 kwietnia

Czarna Góra, trzeci dodatek do komputerowej karcianki Hearthstone, ukaże się 2 kwietnia. W pierwszej kolejności nową zawartość pobiorą mieszkańcy Ameryki, w pozostałych regionach globu produkcja pojawi się dzień później.

Czarna Góra zadebiutuje na rynku europejskim 3 kwietnia. - Hearthstone – dodatek Czarna Góra zadebiutuje 2 kwietnia - wiadomość - 2015-03-27
Czarna Góra zadebiutuje na rynku europejskim 3 kwietnia.

Na początku kwietnia ukaże się zaprezentowany podczas targów Pax East trzeci dodatek do komputerowej karcianki firmy Blizzard Entertainment, Hearthstone: Heroes of Warcraft. Czarna Góra w pierwszej kolejności, tj. 2 kwietnia, zadebiutuje na rynku amerykańskim, w Europie i pozostałych częściach globu pojawi się dzień później. Rozszerzenie – przeznaczone dla pojedynczego gracza – zaoferuje w sumie 31 nowych kart, w tym 5 legendarnych i po 2 karty klasowe (jedna zwykła i jedna rzadka). Zdobędziemy je pokonując kolejnych bossów w pięciu przygotowanych skrzydłach. Premierowych przeciwników ma być 17, a dostęp do legendarnych kart uzyskamy zwyciężając ostatniego, najtrudniejszego wroga w konkretnym skrzydle. Ujawniono już 17 dostępnych w dodatku kart. Ich opis można znaleźć pod tym adresem.

Ukończenie danego skrzydła odblokuje także heroiczny poziom trudności. Ma być dużo bardziej wymagający od podstawowej wersji rozgrywki, jednak zwycięstwo w nim będzie nagradzane złotymi rewersami nowych kart. Oprócz tego dodatek zaoferuje wyzwania klasowe oraz nową muzykę i planszę gry.

Podobnie jak w wypadku pierwszego fabularnego dodatku do gry HearthstoneKlątwa Naxxramas – deweloperzy zdecydowali się na publikowanie kolejnych skrzydeł w tygodniowych odstępach. Jednak inaczej niż w poprzednim rozszerzeniu, pierwsza część nie będzie udostępniania za darmo w żadnej formie. Każdy z rozdziałów wyceniono na 5,99 euro (około 25 zł), a cały pakiet będzie można nabyć za 21,99 euro (około 91 zł). Twórcy udostępnili też możliwość płacenia wirtualnym złotem zdobytym w grze – w tym wypadku za każde ze skrzydeł zapłacimy 700 sztuk złota. Osoby, które zdecydują się na zakup jeszcze przed premierą otrzymają dodatkowo rewers do kart wzorowany na rajdzie Molten Core.

Hearthstone: Heroes of Warcraft to oparta na modelu free-to-play gra karciana osadzona w świecie znanym z serii Warcraft. Produkcja jest stale rozwijana i cieszy się ogromną popularnością. Tytuł ukazał się – jak dotąd – na komputerach osobistych działających w oparciu o system operacyjny Windows i Mac OS, iPadach i tabletach z Androidem, jednak w planach jest też wydanie na iPhony oraz smartfony z mobilnym systemem operacyjnym firmy Google.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.