Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2015, 11:50

autor: Sarge

Half-Life 2 - nowa aktualizacja usprawnia oprawę graficzną

Za kilka godzin w serwisie cyfrowej dystrybucji Steam udostępniona zostanie aktualizacja poprawiająca grafikę w grze Half-Life 2. Jest to modyfikacja stworzona przez moddera Filipa Victora, którą oficjalnie zaakceptowała firma Valve.

Dzisiaj wieczorem na Steamie ukaże się aktualizacja stworzona przez niejakiego Filipa Victora, usprawniająca oprawę graficzną gry Half-Life 2. Patch widnieje w popularnym serwisie cyfrowej dystrybucji jako „modyfikacja stworzona przez społeczność” i tak należy ją traktować, jednak oprócz tego zyskała też akceptację firmy Valve, co może świadczyć o jej wysokim poziomie technicznym. Należy zaznaczyć, że łatka nie rewolucjonizuje grafiki Half-Life 2. Nie daje ona tak widocznych efektów jak popularny Cinematic Mod, który zmieniał nawet modele postaci czy ogólną atmosferę zwiedzanych lokacji. Aktualizacja Filipa Victora bardziej przypadnie więc do gustu osobom, które nie chcą rezygnować z klimatu pierwowzoru, a jednocześnie mogą cieszyć się różnymi technicznymi nowinkami odświeżającymi oprawę graficzną.

Na liście nowości wprowadzonych w omawianym patchu znalazł się kompletnie przebudowany system oświetlenia włącznie z obsługą HDR. Dodano również nowe efekty cząsteczkowe i poprawioną mgłę. Nie ograniczono się jednak wyłącznie do ulepszania grafiki – twórca aktualizacji postarał się również o wyeliminowanie bliżej niesprecyzowanych błędów znanych z podstawki.

Produkcja została też uzupełniona o komentarze społeczności. W wybranych lokacjach znajdziemy obracające się ikonki „dymków”, które uruchamiają nagrane wypowiedzi zagranicznych YouTuberów takich jak Caddicarus, Ricepirate, Brutalmoose czy Ross Scott. Omawiają oni różne ciekawostki związane z procesem dewelopingu Half-Life 2, co pozwoli graczom dowiedzieć się czegoś więcej na temat gry.

Mija już 11. rok od premiery Half-Life 2, a mimo to produkcja firmy Valve nadal jest aktywnie wspierana przez społeczność. Tytuł doczekał się wielu modyfikacji, niekoniecznie ograniczających się wyłącznie do poprawienia oprawy graficznej. Fani nieustannie czekają na oficjalne ujawnienie Half-Life 3, co zresztą stało się już obiektem wielu żartów, ponieważ firma Valve wyjątkowo mocno wystawia cierpliwość graczy na próbę. Do sieci trafia mnóstwo plotek na temat trzeciej części popularnej serii strzelanin, a gra wciąż nie została zapowiedziana przez dewelopera.

Aktualizacja Filipa Victora usprawnia grafikę gry Half-Life 2 - Half-Life 2 - nowa aktualizacja usprawnia oprawę graficzną - wiadomość - 2015-03-27
Aktualizacja Filipa Victora usprawnia grafikę gry Half-Life 2