Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2015, 19:28

autor: Pirlond

Czarna Góra - kolejny dodatek do Hearthstone: Heroes of Warcraft

Firma Blizzard zapowiedziała Czarną Górę – kolejne duże rozszerzenie do gry karcianej Hearthstone: Heroes of Warcraft. Dodatek ukaże się w kwietniu i przyniesie ze sobą nowych bossów do pokonania, a także niedostępne dotychczas karty i wyzwania klasowe.

Blizzard potwierdził krążące od pewnego czasu spekulacjew trakcie wystąpienia na odbywających się w ten weekend targach PAX East deweloperzy zaprezentowali Czarną Górę, drugi duży dodatek do Hearthstone: Heroes of Warcraft. Rozszerzenie związane będzie z tytułową lokacją znaną z gry World of Warcraft i zostanie podzielone na pięć tak zwanych skrzydeł (tutejszy odpowiednik rozdziałów), które mają być publikowane w tygodniowych odstępach. Struktura DLC jest więc podobna do tej, którą zastosowano w wydanej kilka miesięcy temu aktualizacji Klątwa Naxxramas. Pierwsza część ma pojawić się w kwietniu, choć konkretnego terminu nie podano. Dodatek zostanie wydany jednocześnie na PC, komputerach działających pod kontrolą systemów Mac OS, iPadach i tabletach z Androidem.

Z Czarną Górą gracze Hearthstone: Heroes of Warcraft zapoznają się w kwietniu. - Czarna Góra kolejnym dodatkiem do Hearthstone: Heroes of Warcraft - wiadomość - 2015-03-06
Z Czarną Górą gracze Hearthstone: Heroes of Warcraft zapoznają się w kwietniu.

Każde ze skrzydeł ma odblokowywać dostęp do kolejnych bossów, których w sumie będzie siedemnastu – starcia z nimi nagradzane mają być nowymi kartami. A tych w rozszerzeniu znajdzie się łącznie 31. Poza tym pojawi się również dziewięć niedostępnych wcześniej wyzwań klasowych, które związane będą z konkretnym rodzajem postaci. Warto się ich podejmować, bo dzięki temu będzie można zdobyć nowe karty klasowe. Wraz z dodatkiem wprowadzony zostanie nowy poziom trudności – po pokonaniu wszystkich przeciwników w danym skrzydle, odblokowany zostanie tryb heroiczny, w którym wrogowie ponoć „nie grają fair”. Łatwo nie będzie, ale wysiłek nagrodzony zostanie rewersem dla kart. Pojedynki w DLC rozgrywane będą na nowej planszy, która po wydaniu wszystkich rozdziałów Czarnej Góry zostanie udostępniona w podstawowym Hearthstone: Heroes of Warcraft.

Wchodzące w skład rozszerzenia skrzydła mają być płatne, ale będzie można je nabyć na dwa różne sposoby – za pomocą zdobywanej w trakcie zabawy waluty lub prawdziwych pieniędzy. Poszczególne części zostały wycenione na 700 sztuk złota lub 5,99 euro (około 25 zł). Będzie można kupić jednak cały pakiet kosztujący 21,99 euro (około 91 zł). Osoby, które nabędą dodatek przed premierą, otrzymają bonus w postaci dodatkowego rewersu do kart.

Hearthstone: Heroes of Warcraft to oparta na modelu free-to-play gra karciana osadzona w świecie znanym z serii Warcraft. Produkcja jest stale rozwijana i cieszy się ogromną popularnością. Tytuł dostępny jest na PC, komputerach działających pod kontrolą systemu Mac OS, iPadach i tabletach z Androidem. W planach jest także wydanie go na iPhony oraz smartfony z mobilnym systemem operacyjnym firmy Google.