Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2021, 09:15

autor: Adrian Werner

Haunted Chocolatier to nowa gra twórcy Stardew Valley

Twórca Stardew Valley zapowiedział grę Haunted Chocolatier. W niej zajmiemy się wytwarzaniem i sprzedażą czekolady. Składniki do łakoci uzyskamy podczas wypraw do magicznej krainy.

HAUNTED CHOCOLATIER W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: ConcernedApe (Eric Barone)
  2. Wydawca: ConcernedApe
  3. Gatunek: hybryda RPG i symulacji
  4. Platforma: na razie tylko PC, ale twórca ma również w planach wersje na inne platformy
  5. Data premiery: Bóg jeden wie

Eric Barone, twórca Stardew Valley, wreszcie ujawnił swoją nową grę. Projekt nosi tytuł Haunted Chocolatier i pozwoli wcielić się we właściciela sklepu z czekoladą, pomieszkującego w nawiedzonym zamku.

Podczas zabawy zajmiemy się prowadzeniem biznesu i ulepszaniem sklepu. Będziemy musieli gromadzić składniki i wytwarzać różne rodzaje czekolady. Nasz lokal umieszczony ma być w miasteczku i sporo czasu spędzimy na rozwijaniu relacji z mieszkańcami.

Wszystko to brzmi bardzo podobnie do Stardew Valley, ale w rzeczywistości Haunted Chocolatier ma być mocno odmienną grą. Znacznie większy nacisk położony zostanie na walkę. Za pomocą portalu w zamku gracz będzie udawał się do magicznych krain po rzadkie składniki. Pod względem rozgrywki ekspedycje mają przypominać gry RPG akcji i skoncentrują się na starciach z potworami przy użyciu broni białej oraz dystansowej.

Kluczową rolę ma odegrać zamek oraz zamieszkujące go zjawy. Autor podkreśla jednak, że mimo to Haunted Chocolatier będzie radosną i ciepłą grą. Produkcja ma ukazywać uroki życia codziennego i podnosić nas na duchu.

Na tym kończą się udostępnione przez twórcę informacje. Tłumaczy on, że proces tworzenia projektu jest bardzo organiczny i wiele jego elementów cały czas ewoluuje. Eric Barone zdradził również, że tym razem może liczyć na większą swobodę twórczą. Przy Stardew Valley czuł się ograniczony konwencjami gatunku i choć niczego nie żałuje, to od dawna miał ochotę zaszaleć pod względem kreatywnym. Haunted Chocolatier ma to umożliwiać.

Gra jest wciąż na wczesnym etapie produkcji, więc sporo czasu minie, nim w nią zagramy. Barone nie ujawnił daty premiery. Haunted Chocolatier powstaje na razie wyłącznie z myślą o PC, ale w dalszych planach są wersje na inne platformy sprzętowe. Autor najpewniej skorzysta z pomocy innych osób przy tworzeniu konwersji.

  1. Haunted Chocolatier – oficjalna strona gry
  1. Stardew Valley – poradnik
  2. Stardew Valley – strona oficjalna