Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2021, 09:32

Stardew Valley na razie bez aktualizacji 1.6; twórca skupiony na nowej grze

Aktualizacja 1.6 do Stardew Valley musi poczekać. Twórca gry Eric „ConcernedApe” Barone jest bowiem zajęty pracą nad nowym tytułem, który może zostać wkrótce ogłoszony.

Jeśli po aktualizacji 1.5, dodającej do Stardew Valley lokację Ginger Island, liczyliście na szybką publikację patcha 1.6, to mam dla Was złą wiadomość. Twórca gry Eric „ConcernedApe” Barone nie planuje żadnej łatki w najbliższej przyszłości, gdyż – jak stwierdził – jest zbyt pochłonięty pracą nad nową produkcją. Barone przyznał się do tego w rozmowie z Zachem „UnsurpassableZ” Hartmanem, przeprowadzonej za pośrednictwem serwisu Twitch (patrz wideo poniżej).

Nie może dziwić, że Barone zdecydował się na nowy projekt – nad Stardew Valley pracuje w końcu już niemal 10 lat. Jaka będzie jego kolejna gra?

Może wkrótce ją zapowiem – powiedział. – W tej chwili nikt oprócz mnie tego nie wie. Mogę wyjawić, że będzie charakteryzowała się perspektywą z góry i pikselartową grafiką, tak jak Stardew Valley. Pod tym względem jest do niej podobna, ale nie spodziewajcie się gry rolniczej. To będzie coś innego.

Co dokładnie? Cóż, musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na informacje. Fani Stardew Valley nie powinni jednak rozpaczać, bo Barone nie wykluczył całkowicie kolejnych aktualizacji do gry. Co więcej, tytuł zostanie niedługo udostępniony w usłudze Xbox Game Pass, więc jest duża szansa, że przybędzie mu odbiorców. Może to skłoni twórcę do ponownego przemyślenia kwestii łatek?

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej