Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 grudnia 2011, 12:55

autor: Kono

Hardware - strategia społecznościowa od twórców gry Homeworld

Część zespołu deweloperskiego, który pracował nad serią gier strategicznych Homeworld tworzy aktualnie grę Hardware. Tytuł ma być strategią społecznościową.

Jak donosi serwis Kotaku, część deweloperów, którzy pracowali nad kultową serią gier strategicznych Homeworld, zajmuje się obecnie tworzeniem nowego tytułu w studiu Blackbird Interactive. Produkcja zatytułowana Hardware ma być strategią społecznościową osadzoną w klimatach sci-fi.

Hardware - strategia społecznościowa od twórców gry Homeworld - ilustracja #1

Hardware rozgrywać się będzie w świecie zdominowanym przez korporację Long March Industries zajmującą się lukratywnym przemysłem wydobywczym. Zadaniem graczy będzie dowodzenie flotą ogromnych pojazdów, eksploracja, walka oraz wydobywanie surowców. Twórcy zapowiadają, że Hardware ma być „pierwszą strategiczną grą społecznościową o rozmiarach planetarnych.

Nad tworzeniem nowej produkcji czuwa zespół składający się z kilku zasłużonych twórców. Wśród nich są m.in. Rob Cunningham (założyciel studia Relic i dyrektor artystyczny Homeworlda), Aaron Kambeitz, Cody Kenworthy oraz Yossarian King, czyli człowiek, który odegrał sporą rolę w budowaniu sportowych serii autorstwa firmy Electronic Arts.

Hardware - strategia społecznościowa od twórców gry Homeworld - ilustracja #2

Kilka dni temu na łamach serwisu Gamasutra pojawił się artykuł, który zdradził kilka dodatkowych szczegółów na temat tajemniczej gry. Według twórców, miałaby zadebiutować na serwisach społecznościowych, a następnie zagościć na platformach mobilnych oraz PC. W późniejszym okresie (w zależności od powodzenia) mogłaby pojawić się wersja na konsole.

Aktualnie o szczegółach rozgrywki w Hardware wiemy niezbyt wiele. Oficjalna strona produkcji zawiera jedynie kilka obrazków koncepcyjnych i odnośnik do facebookowej grupy. Warto jednak zaznaczyć, że grafiki wyglądają bardzo interesująco, a biorąc pod uwagę reputację osób odpowiadających za grę oraz jakość ich poprzednich produkcji możemy mieć nadzieję na co najmniej dobry tytuł.

Hardware - strategia społecznościowa od twórców gry Homeworld - ilustracja #3
Hardware - strategia społecznościowa od twórców gry Homeworld - ilustracja #4
Hardware - strategia społecznościowa od twórców gry Homeworld - ilustracja #5