Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2015, 18:00

autor: Góral

Halo Wars 2 ukaże się w 2016 roku na Xboksie One i Windowsie 10

Firma Microsoft zapowiedziała grę strategiczną Halo Wars 2, która ukaże się w 2016 roku na konsoli Xbox One i komputerach z systemem Windows 10. Za produkcję odpowiadają ekipy 343 Industries oraz Creative Assembly.

Na sam koniec swojej konferencji firma Microsoft przyszykowała sporą niespodziankę. Okazało się bowiem, że jesienią przyszłego roku użytkownicy konsoli Xbox One oraz gracze komputerowi korzystający z systemu operacyjnego Windows 10 otrzymają grę Halo Wars 2, czyli kontynuację udanej konsolowej strategii z 2009 roku. Tytuł tworzony jest przez ekipę 343 Industries (deweloper odpowiedzialny obecnie za rozwój marki Halo) oraz zespół Creative Assembly, którego nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi gier strategicznych, w końcu to „ojcowie” serii Total War. Niestety na ten moment nie posiadamy jeszcze zbyt wielu informacji o Halo Wars 2. Wiadomo, że ma to być „zupełnie nowa historia z uniwersum Halo” oraz, że rozgrywka nastawiona będzie na szybką akcję i wielkie starcia. Czekamy zatem na dalsze konkrety, a powyżej obejrzycie pierwszy zwiastun produkcji.

Halo Wars to gra strategiczna stworzona przez studio Ensemble. Tytuł ukazał się w 2009 roku wyłącznie na Xboksie 360 i okazał się bardzo udaną produkcją, będąc jedną z najlepszych gier w swoim gatunku dostępną na konsolach. Przygoda rozgrywa się przed wydarzeniami ukazanymi w pierwszej odsłonie serii Halo. Gracze wcielają się w dowódcę oddziałów armii UNSC, walczącej z Covenantami. Gameplay przypomina inne RTS-y, z tym wyjątkiem, że został od podstaw stworzony z myślą o zabawie przy użyciu pada.