Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2016, 11:21

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Halo Wars 2 - otwarta beta w przyszłym tygodniu; mamy pierwsze screeny

Na kilka dni przed konferencją firmy Microsoft na targach E3 dowiedzieliśmy się, że 13 czerwca rozpoczną się otwarte beta testy multiplayera gry strategicznej Halo Wars 2. Pojawiły się też pierwsze screeny z produkcji.

Na kilka dni przed konferencją firmy Microsoft na E3 2016 poznaliśmy jedną z niespodzianek szykowanych przez giganta z Redmond. Otóż zapowiedziane podczas zeszłorocznych targów gamescom Halo Wars 2 wkrótce doczeka się beta testów. Do sieci trafiły bowiem poniższe grafiki, z których wynika, że posiadacze konsoli Xbox One będą mogli sprawdzić tryb multiplayer produkcji w dniach 13 – 20 czerwca. Gra ważyć będzie około 13 GB, a do zabawy oczywiście ma być wymagany abonament Xbox Live Gold. Dodatkowo pojawiła się też porcja screenów, z których część zamieszczamy do newsa. Niestety nie doczekaliśmy się żadnych nowych informacji, więc Halo Wars 2 cały czas jest jeszcze jedną wielką niewiadomą.

W przyszłym tygodniu rozpocznie się otwarta beta Halo Wars 2. - Halo Wars 2 - otwarta beta w przyszłym tygodniu; mamy pierwsze screeny - wiadomość - 2016-06-11
W przyszłym tygodniu rozpocznie się otwarta beta Halo Wars 2.

Do dziś firma Microsoft, wydawca produkcji, zdradziła jedynie, że tytuł tworzony jest przez „ojców” Total Wara, czyli studio Creative Assembly wspomagane przez 343 Industries, a więc dewelopera, który przejął pieczę nad cyklem Halo po Bungie. Oprócz wersji na Xboksa One powstaje też wydanie przeznaczone na komputery osobiste działające pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10. Rozgrywka ma być szybka i nastawiona przede wszystkim na akcję, a pod względem fabularnym będzie to tytuł przedstawiający nieznaną jeszcze historię z uniwersum Halo.

Halo Wars 2 - otwarta beta w przyszłym tygodniu; mamy pierwsze screeny - ilustracja #2
Halo Wars 2 - otwarta beta w przyszłym tygodniu; mamy pierwsze screeny - ilustracja #3

Pierwsze Halo Wars ukazało się w 2009 roku na konsoli Xbox 360. Tytuł został od podstaw zaprojektowany z myślą o tym urządzeniu przez doświadczoną ekipę Ensemble Studios, znaną serii Age of Empires. Zaowocowało to przyjemną produkcją, która zebrała sporo ciepłych opinii. Akcja rozgrywa się przed wydarzeniami znanymi z pierwszej części strzelanki Halo. Gracze przejmują kontrolę nad oddziałem UNSC oraz niszczycielem Spirit of Fire i biorą udział w wojnie na planecie Harvest.

Halo Wars 2 ma być szybkim i nastawionym na akcję RTS-em. - Halo Wars 2 - otwarta beta w przyszłym tygodniu; mamy pierwsze screeny - wiadomość - 2016-06-11
Halo Wars 2 ma być szybkim i nastawionym na akcję RTS-em.