Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2016, 11:40

autor: Adrian Werner

Gran Turismo Sport na nowym zwiastunie

Studio Polyphony Digital wypuściło ponad czterominutowy zwiastun Gran Turismo Sport przygotowany z okazji targów E3. Pokazuje on fragmenty rozgrywki oraz sieciowe funkcje gry, takie jak transmisje na żywo czy opcje społecznościowe.

Do startu tegorocznej edycji targów E3 pozostało jeszcze kilkadziesiąt godzin, ale już zaczęliśmy być zasypywani zwiastunami gier, które zostaną pokazane na tej imprezie. Najnowszym tego przykładem stał się filmik promujący Gran Turismo Sport, czyli następną odsłonę cieszącego się wielką popularnością cyklu symulatorów jazdy studia Polyphony Digital.

GRAN TURISMO SPORT W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Polyphony Digital
  • Wydawca: Sony Interactive Entertainment
  • Gatunek: symulator wyścigów
  • Platformy: PlayStation 4
  • Nowy termin premiery: listopad 2016 r.

Materiał jest znacznie dłuższy niż standardowe zwiastuny (trwa ponad cztery minuty), gdyż autorzy chcieli pokazać na nim nie tylko ładnie prezentujące się samochody i trasy, ale również część nowości, jakie zaoferuje gra. Wśród nich znajdziemy funkcje społecznościowe, które pozwolą nam wykreować wirtualne alter ego, a następnie rozwijać jego karierę oraz reputację. Ciekawie zapowiada się także Edytor Barw (and. Livery Editor), umożliwiający tworzenie własnych projektów wyglądu karoserii, wliczając w to m.in. kolory i różnorodne symbole, a następnie dzielenie się nimi z innymi fanami.

Godną uwagi funkcją jest także Gran Turismo Sport LIVE, w ramach której będziemy śledzili transmisje zawodów z komentarzem na żywo. Ponadto w Gran Turismo Sport znajdziemy mocno ulepszony tryb fotograficzny, pozwalający swobodnie komponować obrazy, manipulować ich właściwościami i korzystać z różnorodnych filtrów.

Gran Turismo Sport wjedzie na półki sklepowe w listopadzie. - Gran Turismo Sport na nowym zwiastunie - wiadomość - 2016-06-12
Gran Turismo Sport wjedzie na półki sklepowe w listopadzie.

Przypomnijmy, że Gran Turismo Sport zmierza wyłącznie na konsolę PlayStation 4. Będzie to pierwsza odsłona marki, która zadebiutuje na tej platformie sprzętowej. Premiera zaplanowana została na listopad tego roku. Nie zostało więc do niej dużo czasu, a autorzy są zdeterminowani, aby dotrzymać tego terminu. Dlatego zdecydowano się na porzucenie zapowiadanych wcześniej beta testów, gdyż mogłyby one opóźnić wydanie gry do przyszłego roku.

Zgodnie z tytułem, Gran Turismo Sport położy znacznie większy nacisk na rywalizację sportową niż poprzednie odsłony marki. Obejmie to również tryb multiplayer i w tym celu twórcy nawiązali współpracę z organizacją FIA (Federation Internationale de l’Automobile), co pozwoli graczom toczyć sieciowe zmagania, w których nagrodami będą prestiżowe tytuły i puchary. Autorzy obiecują także realistyczny system zniszczeń, wpływającą na warunki jazdy pogodę oraz grafikę działającą w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę.

  1. Oficjalna strona gry