Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2020, 09:50

autor: Lazlo

Half-Life: Alyx bez VR - pojawił się pierwszy nieoficjalny mod

Pojawiła się pierwsza nieoficjalna modyfikacja do Half-Life: Alyx pozwalająca na wyłączenie trybu VR i grę z wykorzystaniem myszy i klawiatury. Mod działa poprawnie, jednak wciąż daleko mu do ideału.

Half-Life: Alyx bez VR - pojawił się pierwszy nieoficjalny mod - ilustracja #1
Valve spodziewało się, że H-L:A doczeka się modyfikacji pozwalających wyłączyć tryb VR.
W SKRÓCIE:
  • W Internecie pojawiła się pierwsza modyfikacja pozwalająca na wyłączenie trybu VR w Half-Life: Alyx.
  • Mod działa, jednak na ten moment ma wciąż sporo niedoróbek i błędów.
  • Instalacja moda sprowadza się do skopiowania zestawu plików oraz uruchomienia gry z odpowiednimi parametrami.

Niedawno w sieci pojawiły się pierwsze dowody na to, że Half-Life: Alyx da się uruchomić bez gogli VR. Zaprezentowana metoda wkrótce przestała jednak działać. Tymczasem powstała nieoficjalna modyfikacja, która pozwala w stosunkowo prosty sposób na wyłączenie trybu wirtualnej rzeczywistości. Wszystko to w mniej niż tydzień od premiery gry...

Wczesna wersja

Na ten moment za wcześnie, by piać z zachwytu, ponieważ mod jest na bardzo początkowym etapie. Stąd też pewne niedoróbki i rzeczy wymagające dopieszczenia. Tak czy inaczej pozwala on uruchomić Half-Life: Alyx bez gogli VR, co jest więcej niż warte odnotowania.

Aby zagrać w Half-Life: Alyx przy użyciu myszy i klawiatury, należy pobrać paczkę i skopiować pliki do folderu gry. Następnie należy uruchomić ją z następującymi parametrami:

-novr -console -nocrashdialog -retail -allowdebug -vconport 29000 -vcon -dev -w 1920 -h 1080 -sv_autojump 1

Jeśli chodzi o to, co zobaczymy - nie nastawiajmy się na zbyt wiele. Mod wykorzystuje arsenał z Half-Life 2, który dostępny jest w silniku gry, zaś na ekranie nie uświadczymy trójwymiarowych modeli broni. Ponadto mechanika skakania jest na ten moment mocno niedopracowana, a lokacje trzeba wczytywać manualnie.

Tak czy inaczej mod możecie pobrać tutaj. Pamiętajcie jednak, że wszelkich modyfikacji dokonujecie na własną odpowiedzialność!

Jeśli zaś chcecie zobaczyć, jak mod wygląda w akcji, to odsyłamy do poniższego materiału wideo. Wygląda jednak na to, że kwestią czasu jest, kiedy zobaczymy bardziej dopracowane modyfikacje, które pozwolą w pełni cieszyć się H-L:A bez konieczności zakupu gogli VR.