Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2020, 11:38

autor: Aquma

Half-Life Alyx bez VR i z broniami z Half-Life 2

Dzięki aktywowaniu trybu deweloperskiego niektórym użytkownikom udało się uruchomić Half-Life: Alyx na normalnym monitorze. Tzw. debug mode pozwala też na „spawnowanie” broni z drugiej odsłony serii.

Half-Life Alyx bez VR i z broniami z Half-Life 2 - ilustracja #1
Pojawiają się pierwsze mody do H-L: Alyx.

W SKRÓCIE:

  1. niektórzy użytkownicy zdołali aktywować tzw. debug mode w Half-Life: Alyx;
  2. tryb pozwala m.in. grać na normalnym monitorze oraz „spawnować” bronie z HL2;
  3. rozpoczęto prace nad skonwertowaniem kampanii HL2 na silnik Alyx.

Przedwczoraj pisaliśmy o wywiadzie z jednym z twórców Half-Life: Alyx – Robinem Walkerem – który był przekonany, że fani na pewno znajdą sposób, by zagrać w tę produkcję bez hełmu VR (choć jego zdaniem nie będą wówczas w stanie w pełni jej docenić). Wygląda na to, że stało się to szybciej niż można było podejrzewać. Niektórym użytkownikom udało się włączyć tzw. tryb deweloperski, która umożliwia m.in. granie w tytuł na normalnym monitorze.

Aktywowanie trybu wymagało ściągnięcia określonej wersji gry z wykorzystaniem aplikacji Depot Downloader, a następnie uruchomienia gry z parametrem -novr lub po prostu bez podłączonego hełmu. Niestety wygląda na to, że Valve usunęło już z serwerów potrzebne pliki, więc metoda opisana tutaj obecnie nie działa. Mamy jednak potwierdzenie, że Half-Life: Alyx jak najbardziej może działać na normalnym monitorze, a pojawienie się pełnoprawnego moda prawdopodobnie jest jedynie kwestią czasu.

Co ciekawe, w Alyx znajduje się sporo fragmentów kodu Half-Life 2, dzięki czemu możliwe jest np. „spawnowanie” broni pochodzących z tamtej produkcji. Co prawda są one pozbawione tekstur, ale animacje zdają działać tak, jak należy. Z pewnością ułatwi to zadanie fanom, którzy rozpoczęli już prace nad przeniesieniem kampanii fabularnej HL2 na silnik Source 2 wykorzystany w Alyx.

Warto przypomnieć, że Half-Life: Alyx zadebiutowało 23 marca i jest dostępne wyłącznie na komputerach (wymaga do działania gogli wirtualnej rzeczywistości zgodnych ze standardem Steam VR). Produkcja została bardzo ciepło przyjęta przez recenzentów – jest uważana za jeden z najlepszych tytułów dedykowanych hełmom VR.

  1. Half-Life: Alyx – strona oficjalna
  2. Half-Life: Alyx to ostatnia szansa dla VR? Inaczej skończy tak jak 3D...