Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 marca 2020, 17:05

autor: Aquma

Half-Life Alyx bez VR? Valve nie wątpi, że mody to umożliwią

Robin Walker – jeden z deweloperów ze studia Valve Software odpowiedzialnych za strzelankę Half-Life: Alyx – wierzy, że dzięki modom w produkcję stworzoną z myślą o VR będzie można zagrać także na normalnym monitorze.

Half-Life Alyx bez VR? Valve nie wątpi, że mody to umożliwią - ilustracja #1
W Half-Life: Alyx na razie możemy zagrać tylko w VR, ale to może się zmienić.

W SKRÓCIE:

  1. twórca Half-Life: Alyx jest przekonany, że modderzy umożliwią uruchomienie tego tytułu na normalnym monitorze;
  2. deweloper uważa, że wówczas wiele osób zrozumie jeszcze lepiej, dlaczego gra powstała z myślą o wirtualnej rzeczywistości.

Wczoraj na rynku zadebiutowało Half-Life: Alyx – pierwszoosobowa strzelanka od znanego studia Valve Software, która powstała z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości. Choć w tytuł ten zagramy jedynie z goglami VR na głowie (prawdopodobnie najlepiej sięgnąć po Valve Index, ale do grania wystarczy dowolny hełm wspierający Steam VR), to jeden z jego twórców – Robin Walker – nie ma wątpliwości, że z czasem będzie można odpalić go także na tradycyjnym monitorze. Wszystko dzięki modom.

Tak, to się stanie. Nie mam nic przeciwko temu. Ze względu na innych członków zespołu nie chcę mówić, że Was do tego zachęcam, ale to się stanie. Mam nadzieję, że wtedy ludzie jeszcze lepiej niż teraz zrozumieją, dlaczego zdecydowaliśmy się stworzyć ten produkt z myślą o VR -powiedział Robin Walker w wywiadzie dla serwisu Polygon.

To ostatnie zdanie zdaje się być kluczowe, bowiem zdaniem dewelopera Half-Life: Alyx po prostu nie do końca sprawdzi się jako normalna gra komputerowa.

To wyraźnie pokaże ludziom, dlaczego zrobiliśmy to w VR. To będzie bardzo jasny sposób na ukazanie wszystkich rzeczy, które dodaliśmy z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Jeśli ludzie zagrają (w zmodyfikowaną wersję na zwykłym monitorze - przyp. red.) i powiedzą, że to jest tak samo dobre, to naprawdę dużo mnie nauczy. Zdam sobie wtedy sprawę, że się myliłem i nie wycisnęliśmy z tego (VR - przyp. red.) tyle, ile myśleliśmy. A ja uwielbiam wiedzieć, kiedy się mylę - dodał Robin Walker.

Warto przypomnieć, że omawiana produkcja spotkała się z bardzo ciepłym odbiorem ze strony ekspertów – jej średnia z recenzji na portalu Metacritic wynosi obecnie 92%. Zdaniem wielu dziennikarzy jest to tytuł, który może zrewolucjonizować niszową branżę VR, pokazując, na co naprawdę stać tę niedocenianą technologię.

  1. Half-Life: Alyx – strona oficjalna
  2. Half-Life: Alyx to ostatnia szansa dla VR? Inaczej skończy tak jak 3D...