Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2014, 12:37

autor: Draug

H1Z1 - zbliża się premiera gry w wersji alfa w Steam Early Access

Po dłuższym okresie ciszy studio Sony Online Entertainment w osobie Johna Smedleya wróciło do tematu wypuszczenia gry H1Z1 w usłudze Steam Early Access. Debiut sandboksowego survivalu z zombiakami we wczesnym dostępie ma nastąpić już niedługo.

Dawno już nie pisaliśmy o H1Z1. Sandboksowy survival w świecie po zombie apokalipsie od studia Sony Online Entertainment miał zadebiutować w usłudze Steam Early Access na przełomie kwietnia i maja bieżącego roku, ale koniec końców do tego nie doszło. Teraz temat powraca, jako że John Smedley, szef SOE, poinformował na Twitterze, iż omawiany projekt jest już ostatecznie bliski wypuszczenia w usłudze wczesnego dostępu w wersji alfa. Niestety, nie podano żadnego terminu (nawet orientacyjnego), w którym możemy spodziewać się premiery.

H1Z1 zrezygnowało z kariery w usłudze Steam Early Access już w najwcześniejszej fazie produkcji. Czy projektowi wyjdzie to na zdrowie? - H1Z1 w końcu bliskie wydania we wczesnym dostępie - wiadomość - 2014-11-24
H1Z1 zrezygnowało z kariery w usłudze Steam Early Access już w najwcześniejszej fazie produkcji. Czy projektowi wyjdzie to na zdrowie?
H1Z1 w skrócie:
  • Producent: Sony Online Entertainment
  • Wydawca: Sony Computer Entertainment
  • Gatunek: survival sandbox w świecie po zombie apokalipsie, z widokiem FPP/TPP, oparty na modelu darmowym z mikropłatnościami
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4
  • Termin premiery: 2015? (wczesny dostęp na PC „wkrótce”)

Dlaczego debiut opóźnił się o ponad pół roku? Deweloper pragnął opracować grę przy aktywnym współudziale fanów i pierwotnie chciał podążać ścieżką wyznaczoną przez DayZ – niemal bliźniaczo podobny projekt od czeskiego zespołu Bohemia Interactive. Wygląda jednak na to, że mnogość krytycznych opinii wobec wypuszczania w Early Access ledwie grywalnych tworów z minimum zawartości dały twórcom do myślenia (firma Valve Software nawet zadeklarowała ostatnio zmianę swojej polityki względem tej usługi). Sony Online Entertainment postanowiło wstrzymać się z upublicznieniem swojego dzieła, aby zaimplementować w nim jak najwięcej elementów i w miarę możliwości wyeliminować z niego błędy. Jak powiedział jeden z deweloperów: „Zamierzamy dostarczyć we wczesnym dostępie fantastyczną grę, a to dopiero początek”. Niemniej, nie oznacza to, że twórcy rezygnują z idei opracowywania gry przy udziale społeczności graczy – w wersji alfa wciąż powinno być sporo miejsca na inwencję fanów.