Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2014, 12:55

Grand Theft Auto V najlepiej sprzedającą się grą wszech czasów. Top 10 UK (16 - 22 listopada)

Premiera Grand Theft Auto V na nowe platformy sprzętowe generuje kolejne rekordy sprzedaży. Zobacz jak poradziło sobie dzieło Rockstara w handlu detalicznym na terenie Wielkiej Brytanii.

Grand Theft Auto V, dzięki premierze edycji przeznaczonej na konsole obecnej generacji (PS4, XOne), zostało najlepiej sprzedającą się grą wszech czasów w Zjednoczonym Królestwie. Do tej pory historycznym liderem w tej materii było debiutujące w 2010 roku Call of Duty: Black Ops. Warto jednocześnie dodać, że już wcześniej dzieło Rockstara było na Wyspach najbardziej dochodowym tytułem (zysk brutto rzędu 94 milionów funtów). Przy okazji gra po dwudziestu ośmiu tygodniach sprzedaży zanotowała także największy przychód, przekraczający to, co od chwili premiery zdołała wygenerować produkcja Treyarch.

Na drugim miejscu, w premierowym tygodniu sprzedaży, uplasowało się Far Cry 4, które w ciągu pierwszych siedmiu dni od premiery okazało się największym sukcesem z całej serii. Kolejnym debiutantem w pierwszej dziesiątce jest Dragon Age: Inquisition. Co ciekawe, trzecia część cyklu wypadła niemal identycznie jak jej poprzedniczka, Dragon Age II. Trudno powiedzieć, czy ten trochę jednak rozczarowujący rezultat może być wynikiem efektu GTA V, czy też może jest on spowodowany ostrożnością klientów, którzy po dosyć kontrowersyjnej „dwójce” ograniczyli zaufanie do Bioware. Trzecim powodem takiego stanu rzeczy może być zmniejszone zapotrzebowanie na fizyczne kopie gry. Jak wiemy, Charttrack nie bierze pod uwagę dystrybucji cyfrowej.

1.

Grand Theft Auto V

2.

Far Cry 4

3.

Call of Duty: Advanced Warfare

4.

FIFA 15

5.

Dragon Age: Inquisition

6.

Assassin’s Creed: Unity

7.

WWE 2K15

8.

LEGO Batman 3: Beyond Gotham

9.

Minecraft: PlayStation Edition

10.

Halo: The Master Chief Edition