Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2014, 11:47

autor: Fisheye

H1Z1 - Sony Online Entertainment teaseruje swoje własne DayZ

Chociaż nie ma na ten temat żadnych oficjalnych informacji, Sony Online Entertainment prawdopodobnie pracuje nad grą typu zombie survival. Tytuł na chwilę obecną jest nazywany H1Z1 i, zważywszy na dorobek dewelopera, będzie rozgrywany w sieci.

Sony Online Entertainment, twórca m.in. Planetside 2, DC Universe Online czy serii EverQuest, pracuje nad nowym tytułem. Gra miałaby się nazywać H1Z1 i, jeśli plotki i przypuszczenia się sprawdzą, będzie multiplayerowym zombie survivalem. Na chwilę obecną deweloper nie podał żadnych oficjalnych informacji.

Brak potwierdzonych wiadomości nie przeszkadza jednak w spekulacjach, szczególnie zważywszy na fakt, że SOE ewidentnie pracuje nad projektem o nazwie H1Z1. Tytuł ten nawiązuje do wirusa H1N1, stosowanego zamiennie z określeniem „świńska grypa”. W 2009 roku w Internecie pojawił się sfałszowany artykuł, według którego H1N1 zmutował się i zaczął atakować ludzi. Wirus po śmierci chorego miał go przywracać do życia i stąd się wzięła nazwa H1Z1 – „z” jak „zombie”.

H1Z1 to możliwy tytuł to nowej gry Sony Online Entertainment - ilustracja #1

Pomijając żartobliwe pochodzenie tego określenia, w styczniu 2014 roku SOE zarejestrowało H1Z1 jako znak towarowy. Natomiast w sieci pojawiła się niedawno nowa strona, będąca teaserem tego tytułu. Jest to jedynie widok miasteczka nocą, we mgle, z nastrojową muzyką, ale, zważywszy na nazwę, klimat i popularność tego gatunku w ostatnich latach, skojarzenie z zombie survivalem zdaje się być jak najbardziej trafne.

Co więcej, również w styczniu, John Smedley, prezes SOE, wrzucił na twittera dwa zdjęcia pokazujące nienazwaną jeszcze grę. Widać na nich ten sam budynek, w nocy i za dnia. Zdjęcia z kolei skojarzyły się wielu użytkownikom Internetu z innym zombie survivalem, DayZ.

H1Z1 to możliwy tytuł to nowej gry Sony Online Entertainment - ilustracja #2

Dzisiaj na twitterze John Smedley ogłosił, że pod tym linkiem, pomiędzy 17 a 18 PST (czyli 2 i 3 w nocy naszego czasu), pojawi się nagranie z rozgrywki z gry, której jeszcze nie zapowiedziano. Nie wiadomo, czy chodzi o H1Z1 (o którym to tytule, przypomnę, nie możemy być pewni, czy w ogóle zaistnieje). Na pytanie fana odpowiedział, że, obojętnie, co to będzie, będzie w pełni grywalne w czasie SOE Live, konwentu, który odbędzie się za 127 dni.