Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lipca 2014, 09:25

autor: Góral

H1Z1 i PlanetSide 2 - w grach pojawią się zmienne warunki pogodowe

Deweloperzy survival sandboksa H1Z1 ujawnili, że w produkcji zostanie zastosowany system zmiennych warunków pogodowych, dzięki czemu podczas zabawy niebo się zachmurzy, zacznie padać deszcz, czy też sypać śnieg. Co ciekawe, to samo spotka także wieloosobową strzelankę PlanetSide 2.

Twórcy gry H1Z1 ze studia Sony Online Entertainment opublikowali widoczne powyżej nagranie, prezentujące w akcji nadchodzący survivalowy projekt. Materiał wideo komentowany jest przez jednego z deweloperów, który wspomina w nim o zmiennych warunkach pogodowych, wpływających na szereg elementów, w tym zdrowie postaci, czy też prowadzenie pojazdów. Jednocześnie w serwisie społecznościowym Twitter, John Smedley, szef SOE, zdradził, że oprócz deszczu i zachmurzonego nieba, w grze ujrzymy również śnieg. Wychodzi więc na to, że tytuł nie będzie odstawać w tym temacie od swojego największego konkurenta – DayZ. Przy okazji warto także wspomnieć, że system zmiennych warunków pogodowych trafi nie tylko do H1Z1, lecz także do strzelanki FPP PlanetSide 2. Niestety nie zdradzono, kiedy popularna strzelanka sieciowa otrzyma stosowną aktualizację.

W H1Z1 być może ulepimy bałwana. - H1Z1 i PlanetSide 2 - w grach pojawią się zmienne warunki pogodowe - wiadomość - 2014-07-01
W H1Z1 być może ulepimy bałwana.

H1Z1 i PlanetSide 2 - w grach pojawią się zmienne warunki pogodowe - ilustracja #2H1Z1 to zapowiedziana w kwietniu bieżącego roku gra typu survival sandbox, tworzona przez studio Sony Online Entertainment. W produkcji wcielamy się w jedną z osób, która stara się przetrwać w świecie opanowanym przez zombie. Podczas zabawy będziemy nie tylko walczyć, ale także eksplorować udostępniony teren, wytwarzać przedmioty, budować schronienia, itd.

H1Z1 i PlanetSide 2 - w grach pojawią się zmienne warunki pogodowe - ilustracja #3PlanetSide 2 to wieloosobowa strzelanka FPP również stworzona przez deweloperów z SOE. Tytuł oparty na modelu biznesowym free-to-play dostępny jest od 2012 roku na komputerach PC. W 2013 roku miała ukazać się wersja dedykowana konsoli PlayStation 4, jednak deweloper cały czas pracuje nad tą edycją i nie wiemy kiedy ujrzy ona światło dzienne.