Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2015, 12:57

autor: Góral

GTA na PC bez klucza Steam, ale z możliwością instalacji bez użycia płyt DVD

Studio Rockstar ujawniło, że PC-towe Grand Theft Auto V kupione w wersji pudełkowej lub w sklepie Rockstar Warehouse nie będzie zawierać steamowego kodu, lecz klucz aktywujący produkcję w rockstarowskim Social Club.

Niejeden gracz obudzi w sobie Trevora na wieść, że w pudełku z GTA V nie znajdzie steamowego kodu. - GTA na PC bez klucza Steam, ale z możliwością instalacji bez użycia płyt DVD - wiadomość - 2015-04-09
Niejeden gracz obudzi w sobie Trevora na wieść, że w pudełku z GTA V nie znajdzie steamowego kodu.

Studio Rockstar poinformowało, że pudełkowe wydanie PC-towej wersji Grand Theft Auto V zawierać będzie klucz Rockstar Activation Code, służący do aktywowania produkcji w Social Club. Tak samo wersja ze sklepu Rockstar Warehouse. Kod nie będzie używany do odblokowania gry na Steamie, jeżeli więc chcecie mieć steamową wersję tytułu, to musicie liczyć się z koniecznością zakupu cyfrowego wydania bezpośrednio w sklepie Valve. Nie zdradzono powodów tej decyzji, ale z pewnością spora część osób poczuje się zawiedziona takim rozwiązaniem. Jednocześnie poinformowano, że produkcji nie trzeba będzie instalować z płyt, lecz wystarczy wykorzystać wspomniany kod i pobrać grę z Rockstar Warehouse. Oczywiście takie rozwiązanie będzie mieć sens jedynie w przypadku posiadania szybkiego łącza. Premiera Grand Theft Auto V na komputerach osobistych odbędzie się 14 kwietnia. Produkcję można już jednak pobrać wstępnie zarówno ze Steama, jak i z Rockstar Warehouse.

Jednocześnie przypominam, że wczoraj w naszym serwisie ukazała się obszerna zapowiedź produkcji, spisana na podstawie zabawy z kilkugodzinnym demem, które ogrywaliśmy londyńskim oddziale Rockstara. Dowiecie się z niej szeregu rzeczy dotyczących m.in. jakości oprawy graficznej, wsparcia dla modów i nie tylko.

GTA na PC bez klucza Steam, ale z możliwością instalacji bez użycia płyt DVD - ilustracja #3Grand Theft Auto V pierwotnie ukazało się na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3 we wrześniu 2013 roku. Tytuł okazał się jedną z najlepszych gier w historii, a przy okazji został hitem sprzedażowym. W listopadzie 2014 roku produkcja zadebiutowała w ulepszonej wersji (dodano m.in. tryb FPP) na PlayStation 4 i Xboksie One, a za kilka dni zagości w końcu na PC-tach.