Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2015, 15:10

autor: Draug

Grand Theft Auto V na PC – pliki gry do ściągnięcia jeszcze dziś

Osoby, które złożyły zamówienie przedpremierowe na pecetowe Grand Theft Auto V przez Steam lub Rockstar Warehouse, jeszcze dziś będą mogły zacząć ściągać na dysk pliki gry. Na razie nie wiemy, o której dokładnie godzinie możliwość ta stanie się dostępna i czy obejmie również klientów polskich platform dystrybucji cyfrowej.

Dodatkowa gotówka to nie jedyny przywilej, którym zostaną obdarzone osoby kupujące Grand Theft Auto V w wersji PC przed premierą. Jak ujawnił kilka dni temu dział obsługi klienta Rockstar Games, gracze, którzy nabyli cyfrową wersję GTA V przez sklep Steam lub Rockstar Warehouse, są uprawnieni do rozpoczęcia pobierania plików gry z wyprzedzeniem – a konkretniej opcja taka stanie się dostępna jeszcze dzisiaj. Niestety, na razie nie wiemy, o której dokładnie godzinie to nastąpi. Na tę chwilę nie mamy też informacji na temat tego, czy z podobnego udogodnienia skorzystają rodacy, którzy nabyli omawiany tytuł na jednej z polskich platform dystrybucji cyfrowej – a byłby to niewątpliwie miły gest, biorąc pod uwagę, że pecetowe Grand Theft Auto V ma wymagać aż 65 gigabajtów wolnego miejsca na dysku.

Skok Trevora, Franklina i Michaela na pecety zbliża się coraz większymi krokami. - Grand Theft Auto V na PC – pliki gry do ściągnięcia jeszcze dziś - wiadomość - 2015-04-07
Skok Trevora, Franklina i Michaela na pecety zbliża się coraz większymi krokami.

Przypomnijmy jeszcze, że premiera GTA V w wersji pecetowej ma nastąpić – po przedłużającym się w nieskończoność oczekiwaniu – równo za tydzień, 14 kwietnia 2015 roku. Powyższy news można traktować też jako ostateczne potwierdzenie, że ów termin premiery nie ulegnie już zmianie.

Przy okazji wypłynęły ciekawe informacje na temat budżetu omawianej produkcji. Do momentu, gdy firma Activision pochwaliła się, ile pieniędzy pochłonęło stworzenie Destiny, GTA V uchodziło za najdroższą grę w historii branży, jednak obliczenia dokonane przez YouTube’ową ekipę DidYouKnowGaming? (związaną z serwisem VGFacts) wykazały, że przed wydaniem najnowszej strzelanki studia Bungie palma pierwszeństwa należała się raczej Call of Duty: Modern Warfare 2. Wprawdzie w 2009 roku podawano, że gra ta pochłonęła ok. 240-250 milionów, ale po wzięciu pod uwagę inflacji wyszło 275 milionów, a zatem więcej niż 268 milionów, które zostały przeznaczone na produkcję i promocję piątej odsłony bestsellerowej serii firmy Rockstar Games.

I chociaż Grand Theft Auto V spadło tym samym na trzecią lokatę wśród gier, nadal dzierży zaszczytne piąte miejsce wśród produktów branży rozrywkowej – oprócz wymienionych gier, GTA wyprzedzają jeszcze dwie najnowsze odsłony filmowej serii Piraci z Karaibów, czyli Na krańcu świata (300 milionów) i Na nieznanych wodach (379 milionów dolarów). Poza tym omawiana produkcja w ciągu miesiąca od premiery ustanowiła sześć nowych rekordów w Księdze Guinnessa związanych z wynikami sprzedaży.

TWOIM ZDANIEM

Robisz pre-load pecetowego GTA V na steamie?

Czekam na pudełko.
71,4%
Tak, chcę być gotowy na premierę.
14,1%
Nie interesuje mnie ten temat.
10,7%
Nie, mam wersję cyfrową ale ściągnę w dniu premiery.
3,8%
Zobacz inne ankiety