Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 maja 2020, 13:36

autor: Frozen

GTA i GTA 2 otrzymały kategorie wiekowe... na PlayStation 3

Dość niespodziewanie w bazie europejskiego systemu PEGI pojawiły się wpisy dotyczące dwóch pierwszych odsłon serii Grand Theft Auto w wersjach na konsolę PS3.

GTA i GTA 2 otrzymały kategorie wiekowe... na PlayStation 3 - ilustracja #1
GTA na PS3? Który mamy rok?
W SKRÓCIE:
  • PEGI przyznało kategorie wiekowe dwóm pierwszym częściom cyklu GTA na PlayStation 3;
  • przy obu tytułach widnieje data premiery „30 kwietnia 2020 roku”.

Chociaż brzmi to jak wiadomość spóźniona co najmniej o dekadę, PEGI przyznało kategorie wiekowe grom GTA i GTA 2 w wersji na PlayStation 3. Według danych zamieszczonych w bazie serwisu, obie produkcje miały ukazać się wczoraj (30 kwietnia 2020 roku).

Pierwsze Grand Theft Auto otrzymało kategorię 16+ (przemoc, wulgarny język). Wpis opatrzony jest niekompletnym opisem tytułu:

Dwuwymiarowa gra akcji z otwartym światem i widokiem z góry. Rozgrywka opiera się na byciu przestępcą, co obejmuje kradzież samochodów, strzelanie do innych gangsterów, strzelanie do pieszych, przejeżdżanie ludzi, a także walkę z...

Druga część cyklu otrzymała kategorię 18+ (przemoc).

Są to pierwsze gry z serii Grand Theft Auto sklasyfikowane przez PEGI od czasu mobilnej wersji Grand Theft Auto: Liberty City Stories z 2015 roku. Nie jest jasne, dlaczego oba tytuły zostały ocenione właśnie teraz, i to na konsolę, której produkcję zakończono trzy lata temu. Możliwe, że chodzi o wydanie obu klasycznych tytułów w usłudze PS Now lub po prostu doszło do pomyłki.

Pierwsze GTA ukazało się w 1997 roku na PC i PS1. Druga część cyklu zadebiutowała dwa lata później – tytuł dostępny był na komputerach osobistych, pierwszym PlayStation oraz na konsoli Sega Dreamcast.

  1. Oficjalna strona studia Rockstar Games
  2. Oficjalna strona systemu PEGI