Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 20 listopada 2009, 09:00

autor: Cairine

Gry z obrazem 3D na PlayStation 3 i płatna subskrypcja PSN

Sony w czasie wczorajszej konferencji z inwestorami przedstawiło swój plan rozwoju i wdrażania technologii 3D. W planach na przyszły rok fiskalny znajduje się m.in. obsługa filmów 3D na odtwarzaczach Blu-ray, wsparcie dla transmisji na żywo obrazu 3D oraz instalacja w kinach ponad 3000 sztuk cyfrowych projektorów kinowych z soczewkami 3D do końca przyszłego roku. Również PlayStation 3 czeka uaktualnienie, pozwalające na wyświetlanie gier w stereoskopowym, trójwymiarowym obrazie.

Sony w czasie wczorajszej konferencji z inwestorami przedstawiło swój plan rozwoju i wdrażania technologii 3D. W planach na przyszły rok fiskalny znajduje się m.in. obsługa filmów 3D na odtwarzaczach Blu-ray, wsparcie dla transmisji na żywo obrazu 3D oraz instalacja w kinach ponad 3000 sztuk cyfrowych projektorów kinowych z soczewkami 3D do końca przyszłego roku. Również PlayStation 3 czeka uaktualnienie, pozwalające na wyświetlanie gier w stereoskopowym, trójwymiarowym obrazie. Wszystkie konsole PlayStation 3 mają obsługiwać obraz 3D dzięki aktualizacjom firmware.

Gry z obrazem 3D na PlayStation 3 i płatna subskrypcja PSN - ilustracja #1

Oprócz tego Sony, zapowiedziało także zwiększenie zysków z rynku gier związane z redukcją kosztów oraz „nowym źródłem dochodu w postaci subskrypcji”. „Nie ma powodów do paniki, nie oznacza to, że od tej pory gracze będą płacić za granie” - uspokaja zaniepokojonych tą wiadomością graczy Kaz Hirai. „W przyszłości, by zwiększyć sprzedaż, chcemy zaoferować użytkownikom nową rozrywkę i nowe możliwości. Szczególnie na polu usług online, rozważamy możliwość wprowadzenia subskrypcji, oferującej dostęp do dodatkowej zawartości premium, poza darmowymi już w tej chwili usługami.”

Gry z obrazem 3D na PlayStation 3 i płatna subskrypcja PSN - ilustracja #2

Ponadto, zgodnie z danymi ujawnionymi wczoraj przez Sony Computer Entertainment America, październik był najbardziej zyskownym miesiącem dla PlayStation Store. W ciągu roku ilość pobieranych produktów wzrosła o 60%. Przez trzy lata istnienia PlayStation Network zawartość cyfrową ze sklepu ściągnięto 650 milionów razy, a serwis ma w tej chwili ponad 31 milionów zarejestrowanych użytkowników z całego świata. W październiku o 70% wzrosła również sprzedaż konsol PlayStation 3 w porównaniu do analogicznego okresu 2008 roku.

Zgodnie z zapowiedziami dostarczania graczom nowych typów rozrywki, Sony Europe wprowadziło wczoraj nową usługę dla posiadaczy PS3 oraz PSP, umożliwiającą użytkownikom PlayStation Network dostęp do tysięcy filmów. Niestety na razie usługa dostępna jest tylko we Francji, Niemczech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Również od wczoraj dostępna jest już aktualizacja PSN, wprowadzająca polską wersję językową interfejsu oraz dostęp do kanału AXN.