Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2014, 12:23

autor: Renox

Gry na Xbox 360 oraz Xbox One będą wkrótce streamowane na PC?

Wygląda na to, że firma Microsoft testuje możliwość grania w gry w wersji na Xbox 360 i Xbox One przy wykorzystaniu przeglądarki internetowej w komputerze. Źródła jednego z serwisów donoszą, że tworzony przez giganta z Redmond system pozwoli odpalać te tytuły na naszym komputerze w 60 klatkach na sekundę i stanowić ma nie lada rewolucję w naszej branży.

Zgodnie z informacjami ujawnionymi przez technologiczny serwis Neowin, firma Microsoft testuje sposobność grania w gry na Xbox 360 oraz Xbox One przy wykorzystaniu komputera stacjonarnego i przeglądarki internetowej. Tworzony przez giganta z Redmond system streamingu podobno pozwalać ma na odpalanie wspomnianych produkcji w 60 klatkach na sekundę z minimalnym opóźnieniem. Źródła wspomnianego serwisu mówią, że cały projekt stanowi obecnie zaledwie koncept i jest testowany przez niewielkie grono użytkowników, które – co ciekawe – ponoć bardzo ciepło przyjęło omawianą inicjatywę. Premiery usługi spodziewać mamy się już niedługo, chociaż dokładnej daty na razie brak. Co więcej, okazuje się, że nie będzie się ona podobno ograniczała tylko do przeglądarki Microsoft Explorer; działać ma ona również we współpracy z Google Chrome.

Logo firmy Microsoft. - Gry na Xbox 360 oraz Xbox One będą wkrótce streamowane na PC? - wiadomość - 2014-09-14
Logo firmy Microsoft.

Microsoft na razie jednak nie potwierdził powyższych rewelacji. Niestety nie wiemy, skąd dokładnie pochodzą wszystkie te informacje, a ich wiarygodność także pozostaje zagadką. Sam projekt pozwoliłby jednak niewątpliwie konkurować firmie w tej materii z konsolą Sony. W styczniu japoński gigant zapowiedział bowiem powstanie usługi PlayStation Now, serwisu streamingującego gry na platformy PlayStation, obecnie znajdującego się w fazie otwartych beta testów na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Kanady.

Warto wspomnieć, że w zeszłym miesiącu Microsoft Reasearch opublikował raport na temat projektu o nazwie Outatime, którego celem jest umożliwienie bezproblemowej rozgrywki przy wykorzystaniu platformy chmurowej Microsoftu - Vast. Całość przetestowana została przy wykorzystaniu dwóch gier - Fable 3 oraz Doom 3, a testerzy byli pod wrażeniem ich działania. Niewykluczone, że to właśnie na tym mogłaby się opierać omawiana usługa streamingu gier z obu konsol Microsoftu, chociaż to oczywiście tylko domysły.