Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2018, 12:03

autor: Aquma

Grupa superłotrów Sinister Six znajdzie się w Spider-Manie

Reżyser Spider-Mana od studia Insomniac Games – Bryan Inthiar – zdradził, że w grze pojawi się grupa superłotrów Sinister Six. Nowy gameplay prezentuje misję wymagającą skradania się i kilka innych smaczków.

Spider-Man zmierzy się z Sinister Six. - Grupa superłotrów Sinister Six znajdzie się w Spider-Manie - wiadomość - 2018-08-08
Spider-Man zmierzy się z Sinister Six.

Bryan Inthiar ze studia Insomniac Games, czyli reżyser nadchodzącego Spider-Mana – przygodowej gry akcji z Pajęczakiem w roli głównej, która ukaże się wyłącznie na konsoli PlayStation 4 – potwierdził, że w grze pojawi się niebezpieczna grupa superłotrów, znana jako Sinister Six. Informacja ta pojawiła się w komentarzu do gameplayu zamieszczonego na oficjalnym kanale PlayStation UK.

Kim są Sinister Six?

To jedna z najbardziej ikonicznych grup superłotrów kojarzonych z Pajęczakiem, której pierwsza inkarnacja została stworzona przez Doktora Octopusa (pojawiła się w komiksie The Amazing Spider-Man Annual #1). Należeli do niej Vulture, Electro, Kraven, Mysterio, Sandman oraz oczywiście sam Octopus. W późniejszych komiksach skład często ulegał zmianom (poza już wymienionymi obejmując m.in. Green Goblina oraz Hobgoblina).

Oryginalne Sinister Six.
Oryginalne Sinister Six.

Skradanie się, plecaki i akrobacje

W zamieszczonym powyżej materiale można też zobaczyć kilka ciekawych szczegółów dotyczących rozgrywki zbliżającego się tytułu studia Insomniac Games. Misja skradankowa, którą widzimy w pierwszej części filmiku, budzi mocne skojarzenia z tym, co znamy z przygód Batmana w serii Arkham. Spider-Man może przekradać się ponad przeciwnikami korzystając z szybów wentylacyjnych i po cichu eliminować samotnych wrogów dzięki swoim sieciom. Wszystko wygląda przy tym bardzo płynnie, widowiskowo i filmowo.

Zaskakująco ciekawie zapowiada się także mechanika… plecaków. Rozsiane po całym mieście bagaże, pozostawione przez Petera Parkera, nie są jedynie typowym zapychaczem, jakich pełno we współczesnych sandboksach. Zamiast tego znajdują się w nich specjalne przedmioty, dzięki którym możemy dowiedzieć się nieco więcej o świecie Spider-Mana – po zdobyciu danej znajdźki możemy posłuchać dotyczącego jej komentarza w menu.

Szalone akrobacje nad Nowym Jorkiem to jeden z nieodłącznych elementów Spider-Mana.
Szalone akrobacje nad Nowym Jorkiem to jeden z nieodłącznych elementów Spider-Mana.

Kolejną ciekawostkę stanowi system akrobacji – po odblokowaniu specjalnego upgrade’u, możemy wciskać kombinacje przycisków, by wykonywać specjalne triki podczas poruszania się po mieście. Co więcej, stylowe śmiganie na sieciach gwarantuje więcej punktów doświadczenia niż zwyczajna podróż z punktu A do B, co powinno dodatkowo zachęcać graczy do eksperymentowania.

Spider-Man zadebiutuje na PlayStation 4 za niecały miesiąc, 7 września. Gra będzie dostępna w polskiej wersji językowej (z napisami).

  1. Insomniac Games – strona oficjalna
  2. Spider-Man na PS4 – jak w Batmanie, tylko lepiej?
Grupa superłotrów Sinister Six znajdzie się w Spider-Manie - ilustracja #4

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Spider-Man

Spider-Man