Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2022, 09:28

Grounded - wersja 1.0 może zostać opóźniona do 2023 roku

W sieci pojawiły się plotki sugerujące, że studio Obsidian Entertainment może nie zdążyć z wydaniem w tym roku wersji 1.0 gry Grounded, czyli sieciowego survivalu sprzedawanego obecnie we wczesnym dostępie.

Mamy złe wieści dla fanów Grounded, czyli sieciowego survivalu autorstwa studia Obsidian Entertainment. Wiele wskazuje na to, że wersja 1.0 gry nie ukaże się w tym roku.

Wersja 1.0 gry Grounded dopiero w 2023 roku?

Grounded zadebiutowało we wczesnym dostępie w 2020 r. W planach na ten rok była premiera wydania 1.0, ale teraz pojawiły się plotki, że gra może zaliczyć poślizg.

  1. Źródłem tych doniesień jest zazwyczaj bardzo dobrze poinformowany dziennikarz Jeff Grubb z serwisu Venture Beat.
  2. W nowym odcinku podcastu GrubbSnax stwierdził on, że premiera wersji 1.0 Grounded może opóźnić się do 2023 roku.
  3. Grubb podkreśla, że to tylko możliwość i opóźnienie nie jest jeszcze przesądzone.

Pozostaje mieć nadzieję, że ewentualny poślizg nie będzie duży.

Przypomnijmy, że gra dostępna jest na PC oraz konsolach Xbox One i Xbox Series X/S. Na Steamie produkcja najlepsze czasy wydaje się mieć już za sobą – wczoraj w szczytowym momencie dnia w Grounded bawiło się tam 2 834 osoby równocześnie, co jest niezbyt imponującym wynikiem w porównaniu z rekordem aktywności tej gry – 32 tys. graczy naraz – ustanowionym siedem miesięcy temu.

Warto jednak dodać, że wyniki ze Steama nie dają pełnego obrazu kondycji produkcji. Nie tylko jest ona dostępna także na konsolach Xbox, ale również (albo wręcz przede wszystkim) wchodzi w skład abonamentowej usługi Game Pass.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Oficjalna strona studia Obsidian Entertainment

Abonament Game Pass kupisz tutaj

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.