Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2020, 16:55

autor: "Vergil"

Green Hell z trybem coop bije rekordy popularności na Steamie

Po premierze aktualizacji wprowadzającej tryb współpracy gra Green Hell odnotowała znaczny wzrost sprzedaży na platformie Steam. Poza tym zdołała przyciągnąć przed ekrany rekordową liczbę osób.

W SKRÓCIE:
  1. 7 kwietnia Green Hell otrzymało tryb współpracy dla czterech graczy;
  2. po premierze owej aktualizacji produkcja odnotowała znaczny wzrost sprzedaży...
  3. ...a także bije rekordy pod względem liczby osób bawiących się jednocześnie.

Green Hell, czyli polska gra survivalowa, w której walczymy o przetrwanie w dżungli, 7 kwietnia otrzymało aktualizację wprowadzającą tryb współpracy dla czterech osób. Wygląda na to, że twórcy ze studia Creepy Jar doskonale wstrzelili się w gusta graczy, gdyż ich dzieło zaczęło błyskawicznie zyskiwać na popularności.

Wczoraj (tj. 8 kwietnia) deweloperzy pochwalili się, że w dniu premiery omawianego patcha produkcja zajęła drugie miejsce na liście bestsellerów Steama. Ponadto jak stwierdził Krzysztof Kwiatek, czyli prezes Creepy Jar, „biorąc pod uwagę gry oznaczone tagiem dla wielu graczy”, tytuł zdołał wyprzedzić pod względem sprzedaży „nawet wysokobudżetowe produkcje”, na których liście można znaleźć debiutujące niedawno Resident Evil 3 (via Money.pl).

Na tym nie kończą się powody do zadowolenia dla deweloperów, gdyż gra zaczęła notować niespotykane dotąd wyniki pod względem liczby osób bawiących się jednocześnie. Według serwisu Steam Charts wczoraj w szczytowym momencie grało w nią blisko 10 tysięcy osób, natomiast dzisiaj (9 kwietnia) o 16:00 polskiego czasu – ponad 11 tysięcy. Dla porównania w okolicach premiery bawiło się przy niej nieco ponad 5 tysięcy graczy.

Green Hell z trybem coop bije rekordy popularności na Steamie - ilustracja #1
Gracze najwyraźniej czekali z utęsknieniem na możliwość wspólnej walki o przetrwanie w dżungli.

W trybie współpracy w Green Hell gracze mogą nie tylko wspólnie szukać surowców, budować schronienia i stawiać czoła zagrożeniom czającym się w dżungli, lecz również pomagać sobie na inne sposoby, jak wyciąganie pijawek z ciał towarzyszy. Poza tym w co-opie można odradzać się po śmierci (tracąc przy tym nieco zdrowia); warto jednak mieć na uwadze, że śmierć jednego gracza powoduje spadek kondycji psychicznej u pozostałych osób. Oprócz tego łatka wprowadza szereg usprawnień, których pełna lista (w języku angielskim) czeka pod tym adresem.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Green Hell
  2. Green Hell – poradnik do gry