Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2021, 09:37

autor: Vergil

Green Hell otrzyma darmowy prequel - The Spirits of Amazonia

Studio Creepy Jar opublikowało zwiastun i ujawniło datę premiery aktualizacji The Spirits of Amazonia do gry Green Hell. Update, który zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu, wprowadzi nowy tryb będący prequelem dla historii przedstawionej w podstawowej kampanii.

W SKRÓCIE:
  1. 28 stycznia gra Green Hell otrzyma darmowy prequel w postaci aktualizacji zatytułowanej The Spirits of Amazonia;
  2. update wprowadzi nowy tryb, w którym poznamy wydarzenia rozgrywające się przed historią przedstawioną w podstawowej kampanii;
  3. na jego potrzeby przygotowano szereg zadań i zagadek, nowy fragment mapy, nieznany dotąd gatunek grzyba oraz możliwość rozbudowy swojego leśnego domu o balkon.

Pomimo że od września 2019 roku (a od sierpnia 2018 roku, jeśli liczyć Wczesny dostęp na Steamie) Green Hell zdążyło zadomowić się na rynku i zdobyć pokaźne grono fanów, studio Creepy Jar nie zamierza w najbliższym czasie zaprzestać pracy nad rozwojem tego projektu. Warszawscy deweloperzy ujawnili datę premiery kolejnej obszernej aktualizacji – The Spirits of Amazonia – która wprowadzi nowy tryb będący prequelem historii opowiedzianej w podstawowej kampanii. Poza tym na jej potrzeby przygotowano niedostępny wcześniej fragment mapy, świeże zadania, a także kilka innych dodatków.

Zgodnie z wrześniową zapowiedzią, Duchy Amazonii zostaną podzielone na kilka części, a pierwsza z nich trafi w nasze ręce 28 stycznia. Rzućmy okiem na zwiastun oraz przyjrzyjmy się z bliska atrakcjom przygotowanym na jej potrzeby.

W Green Hell: Spirits of Amazonia będziemy mieli okazję przekonać się na własnej skórze, jak wyglądało pierwsze spotkanie Jake’a i nieznanego amazońskiego plemienia, z którym bohater próbował się zaprzyjaźnić. Choć nie przebiegło ono zbyt pomyślnie (skończyło się strzałą w jego brzuchu), protagoniście udało się nawiązać nić porozumienia z lokalnym szamanem, który skierował go na „nową ścieżkę”.

Jak wygląda ta enigmatyczna „ścieżka”? Otóż Jake musi przemierzyć dziewiczy fragment mapy i wykonać cztery legendarne zadania, podczas których przyjdzie mu szukać malowideł na kamieniach poukrywanych w całym lesie deszczowym i rozwiązywać rozmaite zagadki. W ten sposób nie tylko pozna historię amazońskiego ludu, lecz także będzie mógł mu pomóc. W czym? Najwyraźniej deweloperzy chcą, by gracze samodzielnie poznali odpowiedź na to pytanie.

Na tym nowości się nie kończą, gdyż aktualizacja przyniesie również nowy gatunek grzyba o „tajemniczych właściwościach”, nieobecny wcześniej rodzaj kolczastego drzewa, a także możliwość rozbudowy swojej leśnej siedziby o balkon.

Green Hell otrzyma darmowy prequel - The Spirits of Amazonia - ilustracja #1
Jak widać, tubylcy ucieszą się na wieść o przybyciu niezapowiedzianego gościa.

Twórcy zapowiadają również, że 19 stycznia Green Hell na platformie Steam doczeka się 30-procentowej przeceny. Ponadto autorzy mają dla nas ogłoszenia związane z wersjami na PlayStation 4 oraz Xboksa One, które ujrzą światło dzienne „wkrótce”, podobnie jak informacje o premierze wersji na zestawy rzeczywistości wirtualnej.

  1. Green Hell – oficjalna strona internetowa
  2. Green Hell – poradnik do gry
  3. Raport z zielonego piekła. Jak rodził się sukces polskiego Green Hell