Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2018, 13:18

autor: Osti

GreedFall – opublikowano pierwszy gameplay

Twórcy zdecydowali się zaprezentować pierwszy gameplay z GreedFall. Gra zabierze nas do pełnego magii uniwersum stylizowanego na XVII-wieczną Amerykę.

GreedFall to kolejna gra RPG akcji w dorobku zespołu Spiders, działającego przy wsparciu firmy Focus Home Interactive. Poprzedni tytuł studia, The Technomancer, zdobył całkiem spore grono fanów, którzy z zainteresowaniem śledzą losy nadchodzącej produkcji. GreedFall ma kontynuować niektóre założenia przyjęte w poprzedniku, korygując jego największe wady.

GreedFall zachęca nietypowym klimatem. - GreedFall – opublikowano pierwszy gameplay - wiadomość - 2018-07-20
GreedFall zachęca nietypowym klimatem.

W GreedFall trafimy do świata inspirowanego XVII-wiecznym kolonializmem, w którym nie spotkamy jednak postaci historycznych. Weźmiemy udział w konflikcie o tajemniczą wyspę, który toczy się między władającymi magią tubylcami, a bardziej zaawansowanymi technologicznie najeźdźcami. Do tej pory pokazywano graczom jedynie zwiastuny składające się ze scenek przerywnikowych. W końcu twórcy zdecydowali się zaprezentować fragmenty rozgrywki.

Opublikowany gameplay opatrzono hiszpańskim komentarzem. Na początek zobaczyć można krótki fragment fabularny, obrazujący, w jaki sposób przybysze traktują rodowitych mieszkańców wyspy. Zadaniem gracza będzie poznanie odpowiedzi na pytanie, dlaczego ludzie i magiczne stworzenia przestały żyć ze sobą w zgodzie. Podczas zwiedzania wioski tubylców zaprezentowano także rozbudowane drzewko umiejętności postaci, pozwalające rozwijać bohatera w jednej z sześciu specjalizacji.

Esencją rozgrywki jest oczywiście walka, która mocno przypomina to, co znamy choćby z serii Assassin’s Creed. Główny nacisk położono na broń białą, ale broń strzelecka również będzie miała znaczenie. Starcia urozmaicono także o magię, przy pomocy której można choćby odepchnąć wrogów lub uleczyć bohatera. Wygląda też na to, że do dyspozycji graczy oddana zostanie aktywna pauza, umożliwiająca zmianę stylu walki czy dzierżonego oręża.

W grze staniemy oko w oko z dziwacznymi stworami. - GreedFall – opublikowano pierwszy gameplay - wiadomość - 2018-07-20
W grze staniemy oko w oko z dziwacznymi stworami.

Gameplay pokazuje również działanie systemu rozmów. Do wyboru będziemy mieli kilka opcji dialogowych, z czego niektóre uzależnione będą od posiadania odpowiedniej umiejętności. Różne frakcje świata gry będą reagowały na nasze decyzje, co obrazować będzie system reputacji.

W trakcie rozgrywki zdobywać będziemy nowy ekwipunek. Broń będzie miała różne statystyki, a ubrania wpływać będą nie tylko na wygląd, ale i na umiejętności bohatera. Prezentowany gameplay zamyka starcie z „bossem” – potężnym stworem, w którego pokonaniu pomagają nam towarzysze broni.

W czerwcu ogłoszono, że GreedFall zaliczy opóźnienie i ukaże się dopiero w przyszłym roku. Miejmy nadzieję, że dodatkowy czas pozwoli twórcom dopracować grę, gdyż ich poprzednie produkcje pozostawiały sporo do życzenia w kwestiach technicznych. GreedFall wydane zostanie na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

GreedFall

GreedFall