Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2018, 13:59

autor: Adrian Werner

GreedFall - RPG autorów The Technomancera dopiero w 2019 roku

Znane z gry The Technomancer studio Spiders ogłosiło, że ich następne RPG, czyli GreedFall, zaliczy opóźnienie i ukaże się dopiero w 2019 roku. Autorzy udostępnili również nowy zwiastun.

W GreedFall zagramy dopiero w przyszłym roku. - GreedFall -  RPG autorów The Technomancera dopiero w 2019 roku - wiadomość - 2018-06-15
W GreedFall zagramy dopiero w przyszłym roku.
GREEDFALL W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Spiders
  2. Wydawca: Focus Home Interactive
  3. Gatunek: RPG
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 2019 r.

Mamy złe wieści dla osób czekających na GreedFall, czyli RPG-a autorstwa znanego z gry The Technomancer studia Spiders. Twórcy poinformowali, że projekt zaliczy opóźnienie i ukaże się dopiero w przyszłym roku. Początkowo planowano tegoroczny debiut, ale deweloperzy potrzebują więcej czasu na dopracowanie swojego dzieła, więc podjęto decyzję o przesunięciu premiery.

Na pocieszenie twórcy udostępnili nowy zwiastun, przygotowany z okazji targów E3. Składa się on wyłącznie ze scenek przerywnikowych, więc wciąż nie wiemy, jak gra prezentuje się w akcji. Filmik ma jednak ciekawy klimat, dobrze prezentujący nietypowe realia projektu. Epoka kolonializmu wzbogacona elementami magicznymi nie jest czymś, co często widujemy w RPG-ach, więc z niecierpliwością wypatrujemy pierwszego zapisu rozgrywki.

Projekt budzi zainteresowanie także z powodu swojego dewelopera. Studiu Spiders wciąż daleko do pierwszej ligi RPG, ale deweloperzy powoli wydają się zmierzać w tym kierunku. Wydane w 2014 roku Bound by Flame było kiepską produkcją, którą trudno było z czystym sumieniem polecić komukolwiek. Wypuszczone dwa lata później The Technomancer okazało się znacznie lepszym tytułem. Grze wciąż wiele brakowało do ideału, ale postęp był bardzo widoczny. Mamy więc nadzieję, że GreedFall zaoferuje podobny skok jakościowy.

Opóźnienie najnowszego projektu zespołu powinno mu wyjść na dobre. Produkcje studia Spiders do tej pory były bowiem bardzo niedopracowane technicznie. Nawet The Technomancer, któremu wystawiliśmy w recenzji ocenę 7.5/10, pozostawiał pod tym względem dużo do życzenia. Gra regularnie się wysypywała, miała sporo błędów, słabe AI i niedomagającą kamerę. Dodatkowy czas na odpowiednie podszlifowanie GreedFall jest więc czymś, co autorom się bardzo przyda.

  1. Oficjalna strona gry
GreedFall -  RPG autorów The Technomancera dopiero w 2019 roku - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

GreedFall

GreedFall