Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2018, 14:05

autor: ElMundo

PES 2019 – kilkanaście minut gameplayu z E3 2018

Do sieci trafiły kilkuminutowe nagrania, na których możemy zobaczyć, jak w akcji spisuje się najnowsza odsłona piłkarskiej serii Pro Evolution Soccer, tworzona przez wewnętrzne studio Konami.

PES 2019 – kilkanaście minut gameplayu z E3 2018 - ilustracja #1

Na targach E3 2018 nie mogło oczywiście zabraknąć kolejnej odsłony serii Pro Evolution Soccer – tegoroczna edycja przynosi spore zmiany zwłaszcza w kontekście licencji, bowiem to pierwszy PES od kilku lat, w którym nie będziemy mogli wziąć udziału w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W zamian za to mamy jednak kilka zupełnie nowych rozgrywek ligowych. Wśród nich znajdziemy rosyjską ekstraklasę (na wyłączność w serii PES), jak również ligę duńską, belgijską, portugalską, szwajcarską, argentyńską i szkocką. Co ciekawe, do zestawu dołączą także dwie kolejne rozgrywki ligowe, ale szczegóły zostaną ujawnione nieco później.

Oprócz tego możemy liczyć na 11 nowych zagrań, którymi będą dysponować wirtualni zawodnicy, co pozwoli na większą indywidualność poszczególnych piłkarzy oraz zaprezentowanie pełni możliwości topowych graczy. Poznaliśmy także kilka klasycznych gwiazd, które zobaczymy w trakcie zabawy – to m.in. Oliver Kahn czy David Beckham, będący twarzą specjalnej edycji tego tytułu. Ekipa Konami przyłożyła sporo uwagi do warstwy technicznej gry – tyczy się to zwłaszcza usprawnionego oświetlenia oraz zachowania kibiców, dzięki czemu atmosfera zawodów ma jeszcze bardziej przypominać futbolowe święto. Nowości czekają także w sieciowym module myClub, który zostanie gruntownie przebudowany.

To wszystko możecie zobaczyć na dwóch materiałach wideo prezentujących rozgrywkę z tego tytułu – obydwa opatrzone są komentarzem twórców. Pro Evolution Soccer 2019 trafi do sklepów 28 sierpnia w USA i 30 sierpnia 2018 roku w Europie (w tym także w Polsce) w wersjach na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.