Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 września 2013, 09:07

autor: Draug

Grand Theft Auto V – w grze usłyszymy głosy prawdziwych gangsterów

Studio Rockstar podzieliło się ciekawą informacją odnośnie nagrywania kwestii dialogowych w Grand Theft Auto V. Okazuje się, że deweloper zwerbował do tego zadania członków prawdziwych gangów. Pozwolił im nawet na przerobienie dialogów celem zwiększenia ich autentyczności.

Nowinkom w temacie zbliżającego się wielkimi krokami Grand Theft Auto V nie ma końca. Tym razem studio Rockstar Games nie zaprezentowało żadnych rewolucyjnych rozwiązań w rozgrywce, lecz nowa informacja może być nie mniej ciekawa. Otóż, deweloper ujawnił, że tak bardzo zależało mu na autentyczności wykreowanego świata, że zatrudnił prawdziwych gangsterów, by podłożyli głosy pod swoich odpowiedników pojawiających się na ulicach Los Santos.

Wygląda na to, że w GTA V usłyszymy najbardziej autentyczne gangsterskie bluzgi z możliwych… - Grand Theft Auto V – w grze usłyszymy głosy prawdziwych gangsterów - wiadomość - 2013-09-04
Wygląda na to, że w GTA V usłyszymy najbardziej autentyczne gangsterskie bluzgi z możliwych…

Jednym z elementów fabuły gry jest wojna gangów” – powiedział Lazlow Jones ze studia Rockstar Games w wywiadzie dla chicagowskiej rozgłośni radiowej WGN. – „Mamy tu czarne gangi, są też gangi latynoskie; dlatego zatrudniliśmy człowieka zajmującego się werbowaniem ich członków – autentycznych gangsterów. Mam tu na myśli ludzi z salwadorskich ugrupowań, takich, którzy mają niesamowite tatuaże. Był wśród nich nawet jeden, który dosłownie dzień wcześniej wyszedł z więzienia. Przyprowadziliśmy tych gości na nagranie do naszego studia. Bo wiecie, nie chcemy zatrudnić aktorzyny, który ukończył jakąś znamienitą szkółkę, a teraz ma udawać twardego gangstera. Nie moglibyśmy podjąć gorszej decyzji.”

Co więcej, Jones wyjawił, że wynikiem współpracy podjętej ze środowiskiem przestępczym często było modyfikowanie (w mniejszym lub większym stopniu) linii dialogowych bądź nawet elementów scenariusza. Deweloperowi zależało na autentyczności do tego stopnia, że pozwalał zatrudnionym „aktorom” przerabiać tekst, jeśli uznawali oni, że na przykład daną kwestię prawdziwy gangster powiedziałby zupełnie inaczej.

…chociaż i tak największą uwagę zwrócimy zapewne na głosy tych trzech panów. - Grand Theft Auto V – w grze usłyszymy głosy prawdziwych gangsterów - wiadomość - 2013-09-04
…chociaż i tak największą uwagę zwrócimy zapewne na głosy tych trzech panów.

Jak większość z Was zapewne wie, debiut Grand Theft Auto V będzie miał miejsce za niecałe dwa tygodnie, 17 września. Tytuł ukaże się na Xboksa 360 i PlayStation 3. Możecie sobie umilić oczekiwanie na tę wielką premierę, oglądając zwiastun z ubiegłego tygodnia lub zapoznając się z najświeższymi informacjami, dotyczącymi między innymi systemu hierarchii i ścieżki dźwiękowej czy dodatków cyfrowych, które wejdą w skład Edycji Specjalnej i Kolekcjonerskiej. Natomiast osoby chcące złożyć zamówienie przedpremierowe zapraszamy do naszej porównywarki cenowej, oferującej zestawienie najciekawszych ofert rodzimych sklepów.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V