Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2014, 19:26

Grand Theft Auto IV piękne jak nigdy dzięki modyfikacji iCEnhancer 3.0

Ukazała się wyczekiwana od dawna wersja 3.0 moda iCEnhancer, czyli najpopularniejszej przeróbki graficznej gry Grand Theft Auto IV. Projekt robi olbrzymie wrażenie, sprawiając, że produkcja studia Rockstar nawet dzisiaj, niemal sześć lat po premierze, potrafi zachwycić oprawą wizualną.

Doczekaliśmy się wreszcie premiery wersji 3.0 projektu iCEnhancer, czyli zdecydowanie najpopularniejszego moda ulepszającego grafikę w Grand Theft Auto IV. Najnowsza edycja przynosi liczne zmiany kolorystyki oraz nowe efekty wizualne oraz poprawki tych już obecnych. Efekt powala na kolana i czasem ciężko uwierzyć, że jest to ta sama gra, która w 2008 roku trafiła na półki sklepów. Prawdę mówiąc nie jesteśmy do końca pewni, czy pecetowa edycja Grand Theft Auto V będzie w stanie dorównać zmodyfikowanej „czwórce”.

  1. iCEnhancer – oficjalna strona projektu

Autor, czyli Hayssam Keilany, wypuścił moda w trzech wariantach, dopasowanych do różnych wersji gry:

  1. iCEnhancer v.3.0 (wersja dla GTA IV 1.0.4.0) - pobierz moda
  2. iCEnhancer v.3.0 (wersja dla GTA IV 1.0.7.0.) - pobierz moda
  3. iCEnhancer v.3.0 (wersja dla Episodes from Liberty City) - pobierz moda

Przy okazji wypuszczono także trzy małe zestawy tekstur dopasowane do iCEnhancer 3.0:

  1. DKT Roads - pobierz moda (tekstury dróg)
  2. BisonSales Summer Vegetation Pack - pobierz moda (tekstury roślinności)
  3. Extra textures - pobierz moda (lakiery i krew)

Niestety, wiele wskazuje na to, że to ostatnia nowa wersja iCEnhancer. Olbrzymia popularnoścćprojektu podziałała jak lep na trolle i twórcę zalały negatywne komentarze w ilości, która sprawiła, że autor postanowił dać sobie spokój z przerabianiem gier. Obiecał jedynie, że wypuści w najbliższym czasie instalator i deinstalator, a potem uda się na moderską emeryturę. Mamy nadzieję, że w przyszłości zmieni zdanie, a premiera pecetowej wersji Grand Theft Auto V ponownie rozbudzi w nim dawny entuzjazm.

Aby zakończyć tą wiadomość bardziej pozytywnie warto wspomnieć o świetnej rekonstrukcji klasycznego już zwiastuna Grand Theft Auto IV opracowanej z użyciem iCEnhancer. Porównanie z pierwowzorem pokazuje jak olbrzymią pracę wykonał Hayssam Keilany wraz z innymi fanami.