Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 grudnia 2021, 09:41

Gran Turismo 7 - wiemy, ile torów i samochodów zaoferuje gra

Dzięki japońskiej ulotce dowiedzieliśmy się m.in., ile torów i samochodów zaoferuje Gran Turismo 7.

GT7 TO M.IN.:
  1. co najmniej 420 modeli samochodów,
  2. ponad 90 torów,
  3. więcej niż 2500 lokacji do trybu fotograficznego,
  4. ponad 600 części aerodynamicznych.

Powoli zbliżamy się do premiery Gran Turismo 7, czyli następnej odsłony jednej z najpopularniejszych serii gier wyścigowych. W związku z tym wreszcie trafia do nas więcej konkretów odnośnie do tego, co znajdziemy w tej produkcji. Teraz dowiedzieliśmy się, że GT7 zaoferuje ponad 90 torów z realistycznym systemem pogody i więcej niż 420 samochodów. Wśród tych ostatnich co najmniej 300 stanowić będą najnowsze modele, wyprodukowane po 2011 roku. Do tego dojdą samochody historyczne, w tym japońskie klasyki z lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Informacje te pochodzą z oficjalnej ulotki, udostępnionej na rynku japońskim. Znajdziemy w niej także potwierdzenie, że wśród dostępnych aut pojawią się dwa modele Ferrari - F8 Tributo oraz F12berlinetta.

Warto wspomnieć, że z wypuszczonego niedawno wideo można wywnioskować, że liczba aut zamknie się w 428 modelach. Fani serii spodziewają się, że wśród nich znajdziemy 338 samochodów z GT Sport. Wśród pozostałych pojawi się m.in. 1929 Mercedes-Benz S Barker Tourer.

Dzięki wspomnianej ulotce wiemy również, że w sumie w grze znajdziemy auta ponad 60 producentów. GT7 zaoferuje też rozbudowany system tuningu, oferujący dostęp m.in. do ponad 600 rodzajów części aerodynamicznych. Gracze będą też mogli wymienić elementy silnika, układu hamulcowego, zawieszenia oraz zmniejszyć wagę pojazdu i zwiększyć sztywność jego konstrukcji.

Do dyspozycji graczy oddany zostanie wirtualny garaż, który pomieści ponad tysiąc aut. Pojawi się też opcja kupowania używanych pojazdów. Gra zaoferuje rozbudowane plany szkoleniowe – począwszy od nauki podstawowych manewrów aż po rozbudowane kursy, stanowiące rozwinięcie pomysłów ze znanego z Gran Turismo Sport modułu Circuit Experience.

Gran Turismo 7 zaoferuje także różnorodne zadania i wyzwania. W ulotce znalazła się wzmianka o drag racingu, driftingu czy nawet o jeździe w rytm muzyki. Wiele atrakcji czeka także na fanów trybu fotograficznego – gracze będą mogli organizować sesje zdjęciowe w 2500 miejscówek w ponad 40 krajach. To ponad dwukrotnie więcej zawartości niż w GT Sport, a wraz z rozwojem gry ten aspekt GT7 najpewniej będzie jeszcze rozbudowywany.

Przypomnijmy, że Gran Turismo 7 zmierza na konsole PlayStation 4 i PlayStation 5. Premiera gry zaplanowana została na 4 marca 2022 roku.

  1. Gran Turismo 7 – oficjalna strona