Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 grudnia 2021, 18:49

autor: Ania Orzech

Wiedźmin 2. sezon - zobacz najciekawsze easter eggi i memy stworzone przez fanów

Premiera 2. sezonu Wiedźmina za nami. Kontynuacja serii o Geralcie z Rivii doczekała się wspaniałych memów, w serialu Netflixa znalazły się również ciekawe smaczki dla fanów gier komputerowych i książek Andrzeja Sapkowskiego. Przedstawiamy najciekawsze z nich.

Dwa dni temu na platformie Netflix ukazał się drugi sezon serialu Wiedźmin. Produkcja bazująca na książkach Andrzeja Sapkowskiego wywołała u fanów rozmaite emocje, którzy postanowili zaprezentować w sieci memy z Geraltem w roli głównej. Niektórzy w najnowszym sezonie dopatrzyli się również kilku „easter eggów”. Najciekawsze z nich przedstawiany poniżej:

Pod koniec drugiego odcinka serialu widzowie mogli dostrzec Vesemira w pobliżu medalionowego drzewa. Jeden z medalionów widocznych podczas tej sceny wygląda jak ten, który nosił Geralt w grach od firmy CD Projekt. Zrzut ekranu ukazujący tę scenę udostępnił twitterowy profil Netflix Geeked.

W drugim odcinku pojawiły się również miecze znane z gier wideo o wiedźminie:

Wiedźmin 2. sezon - zobacz najciekawsze easter eggi i memy stworzone przez fanów - ilustracja #1

W szóstym odcinku Francesca podczas spaceru z Frangillą zatrzymuje się, by przywrócić do życia kilka białych róż i zabrać je do kołyski swojego dziecka. W książkach Andrzeja Sapkowskiego są one symbolem elfiej wojowniczki Aelirenn, którą zwano Białą Różą z Shaerrawedd. W powieści Krew elfów miała miejsce sytuacja, w której to właśnie ten kwiat ocalił życie bliskim Ciri.

Ten sam odcinek przedstawił także zabawną i niezręczną scenę, w której Geralt przedstawia Yennefer Ciri jako swoją przyjaciółkę, co nie spotyka się z entuzjazmem czarodziejki. Jest to nawiązanie do słynnego listu, który rozpoczynał się zwrotem „Miła przyjaciółko”.

Przedstawiamy również kilka memów stworzonych przez fanów zaraz po premierze serialu:

Wiedźmin 2. sezon - zobacz najciekawsze easter eggi i memy stworzone przez fanów - ilustracja #2
Źródło: Facebook.
Wiedźmin 2. sezon - zobacz najciekawsze easter eggi i memy stworzone przez fanów - ilustracja #3
Źródło: r/witcher.
Wiedźmin 2. sezon - zobacz najciekawsze easter eggi i memy stworzone przez fanów - ilustracja #4
Źródło: r/witcher
Wiedźmin 2. sezon - zobacz najciekawsze easter eggi i memy stworzone przez fanów - ilustracja #5
Źródło: r/witcher

Wraz z kontynuacją serii fani serialu mogą spodziewać się kolejnych „easter eggów”. Premierę 3. sezonu Wiedźmina zaplanowano na 2023 rok.