Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2013, 11:17

autor: Sarge

Gran Turismo 6 - GPS Logger odtworzy trasę z rzeczywistości w grze

GPS Logger to jedna z nowych funkcji występujących w grze Gran Turismo 6. Wykorzysta ona sygnał GPS do zapisania trasy przejechanej przez gracza w rzeczywistym świecie i przeniesie ją na wirtualne poletko.

Studio Polyphony Digital ujawniło nową funkcję o nazwie GPS Logger w nadchodzącej grze wyścigowej Gran Turismo 6. Potwierdzono także statystyki dotyczące liczby samochodów i tras dostępnych w tym tytule.

Jedną z nowości w grze Gran Turismo 6 będzie GPS Logger - Gran Turismo 6 - GPS Logger odtworzy trasę z rzeczywistości w grze - wiadomość - 2013-11-05
Jedną z nowości w grze Gran Turismo 6 będzie GPS Logger

GPS Logger pozwoli na odtworzenie w grze trasy, jaką przebyliśmy w swoim prawdziwym samochodzie. Posłuży do tego specjalna aplikacja mobilna wykorzystująca sygnał GPS do śledzenia naszej podróży. Oczywiście nie należy spodziewać się cudów, bo Gran Turismo 6 zapewne tylko ogólnie odczyta pokonaną trasę, przenosząc ją do gry w uproszczonej formie. Wystarczy przypomnieć generator torów z Gran Turismo 5, gdzie zamiast rozbudowanego edytora otrzymaliśmy tylko kilka współczynników do ustalenia. Na ich podstawie gra losowo tworzyła trasę.

Deweloper potwierdził wcześniejsze doniesienia, że w Gran Turismo 6 znajdziemy ok. 1200 samochodów i 100 „układów tras”. Seria zawsze charakteryzowała się ogromną liczbą dostępnych pojazdów, ale należy pamiętać o tym, że część z nich to podobne do siebie modele z różnych roczników. Poza tym nie ulega wątpliwości, że powróci kontrowersyjny podział (występujący już w Gran Turismo 5) na auta Premium i Standard. Te pierwsze to faktycznie dopieszczone, zaprojektowane z najmniejszą dbałością o szczegóły modele. Z kolei samochody Standard zostaną przeniesione z drobnymi poprawkami jeszcze z odsłon serii wydawanych na PlayStation 2. Co za tym idzie, będą wyglądały dość słabo i zostaną pozbawione szczegółowego widoku z kokpitu.

Warto również wyjaśnić, co oznacza „100 układów tras” w oficjalnym komunikacie dewelopera. Otóż w skład tej statystyki wchodzą nie tylko unikalne tory, ale też ich lustrzane odbicia lub alternatywne wersje. Przykładowo, w jednej z nich przejedziemy odcinek niedostępny w drugiej. Wśród 33 unikalnych tras pojawią się nowe, w tym m.in. Mount Panorama, Ascari, Silverstone czy Goodwood.

Gran Turismo 6 to kolejna odsłona niezwykle popularnej serii wyścigów samochodowych, która 6 grudnia bieżącego roku ukaże się wyłącznie na PlayStation 3. W naszym kraju zostanie wydana w polskiej wersji językowej przez rodzimy oddział firmy Sony Computer Entertainment.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Gran Turismo 6

Gran Turismo 6