Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2023, 13:48

Twórcy Gothic Remake nie mają dobrych wieści na temat daty premiery

THQ Nordic i studio Alkimia Interactive podały, że Gothic Remake nie ma zaplanowanej daty premiery. Czy to oznacza, iż – wbrew placeholderowi towarzyszącemu preorderom – gra nie ukaże się w 2023 roku?

Źródło fot. THQ Nordic.
i

Prace nad Gothic Remake postępują – czego dowodem niejako jest zaprezentowana w piątek grafika koncepcyjna kretoszczura – a gracze mają coraz więcej pytań na temat tytułu. Na wiele z nich odpowiedział kompozytor muzyki do gry, Kai Rosenkranz, a niewiele później wystartowały preordery. Przy dostępnych w sieci ofertach widnieje informacja o przybliżonym terminie premiery w 2023 roku.

Wielokrotnie podkreślaliśmy, że jest to tzw. placeholder. Co za tym idzie, Gothic Remake wcale nie musi ukazać się w 2023 roku – choć oczywiście może. Dowiemy się tego dopiero, gdy firma THQ Nordic i studio Alkimia Interactive podadzą konkretną datę premiery.

Trudno stwierdzić, kiedy się to stanie, gdyż w zaktualizowanym dziś FAQ gry na discordowym serwerze Gothic Community podano, że: „na tę chwilę nie ma zaplanowanej daty premiery. Zostanie ona podana, gdy deweloper i wydawca będą jej w 100% pewni”. Z tego samego powodu nie podano na razie ceny remake’u Gothicana Steamie etc. (w jej miejscu stoi, że tytuł „będzie dostępny wkrótce”) – choć oczywiście przy preorderach ona widnieje.

Pozostałe informacje zawarte w zaktualizowanym FAQ pokrywają się z tym, co już wiemy – gra powstaje na Unreal Engine 4, nie ma nic wspólnego z wersją próbną, którą udostępniono w 2019 roku i będzie możliwie zbliżona do oryginału pod względem zachowania bohatera czy systemu walki. Potwierdzono także chęć zatrudnienia do dubbingu aktorów, którzy użyczyli swych głosów w pierwowzorze – o ile będzie to możliwe, rzecz jasna, gdyż część z nich już nie żyje (wciąż nie wiemy, jak podejdzie do tego polski dystrybutor gry).

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej