Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2023, 14:26

Starfield już grywalny od początku do końca, ale daty premiery ciągle nie ma

Pojawiły się nowe informacje dotyczące Starfielda. Jedną z nich jest to, że dalej nie wiemy, kiedy dokładnie nastąpi premiera gry.

Źródło fot. Microsoft
i

Mimo zbliżającej się premiery Starfielda w dalszym ciągu nie wiemy, kiedy się jej doczekamy. W ostatnim czasie w sieci pojawiło się sporo spekulacji, dotyczących prawdopodobnej daty debiutu kosmicznego RPG-a produkcji Bethesdy, jednak, póki co, żadna z nich nie znalazła potwierdzenia.

Starfield w morzu pogłosek

Jak dotąd Bethesda utrzymywała, że Starfield pojawi się w pierwszej połowie 2023 roku. Ostatnie plotki głosiły jednak, że zarówno Starfield, jak i inny duży tytuł wydawany przez Bethesdę – Redfall, mają znajdować się w „surowym” stanie technicznym, co może spowodować opóźnienie tego pierwszego.

Nowych rewelacji w związku z produkcją Bethesdy dostarczył portal Windows Central; jak często bywa, zawierają one złą i dobrą wiadomość.

Zła wiadomość jest taka, że domniemany przeciek daty premiery Starfielda, który pojawił się w sklepie CDKeys, nie znajduje potwierdzenia w rzeczywistości. Zamieszczona data – 23 marca 2023 r. jest niemal na 100% placeholderem. Wiarygodność strony podważa choćby podana platforma, na której Starfield miałby się ukazać – wedle CDKeys będzie on dostępny na Bethesda Launcher, która została zamknięta w maju.

Ale jest też dobra wiadomość: Jez Corden z Windows Central w rozmowie „zaufanym informatorem” został zapewniony, że Starfield jest już grywalny od początku do końca, co mogłoby przeczyć ostatnim plotkom o „stanie surowym”, w jakim znajduje się gra.

Oczywiście nie oznacza to, że tytuł jest gotowy, by ujrzeć światło dzienne; Starfielda zapewne czeka jeszcze multum poprawek i ostatnich szlifów. Bethesda z pewnością wolałaby też uniknąć powtórki z Fallouta 76, który na premierę okazał się technicznym bublem.

Wciąż pozostaje dużo niewiadomych w tej kwestii – zbyt dużo, by o czymkolwiek mówić ze stuprocentową pewnością.

Jedyne niepodważalne fakty są takie, że Starfield ukaże się na PC oraz XSX/S. W dalszym ciągu nie wiemy jednak, kiedy.

Michał Ciężadlik

Michał Ciężadlik

Półprofesjonalny muzyk, którego zajawka zaczęła się w dzieciństwie i żyje do tej pory. Za dzieciaka myślał, że zostanie gwiazdą rocka (i po dziś dzień ma niewielką nadzieję, że to się spełni). Był w kilku zespołach w okresie liceum i studiów, ale z żadnym nie odniósł sukcesów, lecz po części żyje z muzyki – niestety, grając do kotleta i na weselach. Studiuje dziennikarstwo i swoje pierwsze kroki stawiał w radiu, lecz nie zagrzał tam długo miejsca, wolał poszukać czegoś innego. Imał się różnych zawodów, często zupełnie niezwiązanych z zawodem; przez kilka lat był nawet barmanem. Do Gry-Online.pl trafił w grudniu 2020 roku i od tamtej pory jest lojalnym padawanem Newsroomu, chociaż współpracował również z Friendly Fire, gdzie zajmował się TikTokiem. W grach obecnie preferuje multi nad singla; w CS:GO spędził łącznie ponad 1100h, w League of Legends prawdopodobnie drugie tyle, chociaż dobrą grą singlową również nie pogardzi.

więcej