Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2023, 13:05

autor: Adrian Werner

Starfield i Redfall w „stanie surowym”, te gry podobno potrzebują więcej czasu (plotka)

Według niepokojących plotek gry Starfield oraz Redfall mają pozostawiać sporo do życzenia pod względem technicznym i przydałyby im się dodatkowe miesiące produkcji.

Źródło fot. Microsoft
i

W sieci pojawiły się niepokojące plotki dotyczące gier Starfield oraz Redfall, czyli jednych z najważniejszych produkcji, które mają ukazać się w tym roku.

  1. Według tych doniesień oba tytuły są jeszcze niedopracowane i bez kolejnych opóźnień mogą ukazać się w kiepskim stanie technicznym. Zwłaszcza w przypadku Starfielda obecna kondycja projektu ma pozostawiać sporo do życzenia.
  2. Źródłem tych doniesień jest insider o ksywce Horns, który ujawnił m.in. istnienie gry Hi-Fi Rush przed oficjalną zapowiedzią.
  3. Według niego będąca właścicielem studiów Bethesda i Arkane firma Microsoft ma naciskać na przyspieszone premiery. Wynika to z tego, że koncern stracił dużą kwotę na Azure (dziale zajmującym się technologiami chmury) i potrzebuje szybkiego wzrostu przychodów przed kolejnym sprawozdaniem finansowym za obecny rok rozliczeniowy.
  4. W przypadku Redfall datę premiery ustalono już na 2 maja i raczej nie ulegnie ona zmianie. Z kolei Bethesda ma obecnie przekonywać Microsoft, że Starfield potrzebuje więcej czasu i z jego wydaniem należy poczekać do jesieni. Druga z tych produkcji na razie nie ma oficjalnego terminu debiutu.
  5. Jeśli data premiery Starfielda zostanie zapowiedziana na czerwiec, to według Hornesa oznaczać to będzie, że Microsoft nie posłuchał próśb Bethesdy i w takim wypadku powinniśmy spodziewać się mocno niedopracowanej produkcji.

Abonament Game Pass kupisz tutaj

Te plotki są tym bardziej niepokojące, że Microsoft przeprowadził niedawno masowe zwolnienia, które dotknęły m.in. właśnie zespół pracujący nad Starfieldem.

Przypomnijmy, że Redfall i Starfield zmierzają na pecety oraz konsole Xbox Series S i Xbox Series X. Obie gry od momentu premiery dostępne będą w ramach abonamentu Game Pass – zarówno na PC, jak i konsolach.

  1. Oficjalna strona gry Starfield
  2. Oficjalna strona gry Redfall

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.