Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 stycznia 2023, 11:54

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Twórca The Last of Us z nadzieją o 2. sezonie; chce opowiedzieć wyłącznie historię z gier

Twórca serii gier The Last of Us, Neil Druckmann, który brał również czynny udział w tworzeniu serialowej adaptacji, rzucił nieco światła na potencjalny drugi sezon hitowej produkcji HBO.

Źródło fot. Sony Interactive Entertainment, The Last of Us, Craig Mazin, Neil Druckmann, HBO, 2023
i

16 stycznia na platformie HBO Max zadebiutował długo wyczekiwany serial The Last of Us. Ekranizacja kultowej serii gier o tym samym tytule okazała się hitem stacji, a dwa pierwsze epizody trwale zapisały się w jej historii. Mimo że wciąż jesteśmy na początku tej 9-odcinkowej historii, coraz częściej pojawiają się głosy na temat kontynuowania przygód Joela i Ellie w drugim sezonie.

HBO Max kupisz tutaj

Na temat takiej ewentualności wypowiedział się niedawno twórca oryginalnej serii, Neil Druckmann, który był również mocno zaangażowany w prace nad serialem. W rozmowie z BuzzFeed deweloper zdradził, że sprawa kolejnego sezonu była już omawiana i jeśli projekt dostanie zielone światło (co zależy od odbioru widowni), pragnie, by na ekranie pojawiła się wyłącznie historia przedstawiona w grach.

Prowadziliśmy rozmowy na temat tego, gdzie pójdziemy, jeśli dostaniemy drugi sezon. Nic nie zostało jeszcze oficjalnie ustalone. Dotychczasowy odzew był niesamowity – recenzje, fani, pierwsze odcinki – więc po prostu modlimy się, że ludzie będą nadal oglądać, będziemy mieć ten odzew, a wtedy będzie więcej historii do opowiedzenia.

Chcemy tylko zaadaptować gry, więc nie chcemy wychodzić poza nie – wyznał Druckmann.

Wygląda więc na to, że raczej nie powinniśmy oczekiwać w przyszłości niespodziewanych zwrotów akcji, czy wątków, które nie były wzięte pod uwagę w przypadku gier.

Warto również dodać, że w podobnym tonie co Druckmann wypowiadała się ostatnio gwiazda serialu – Bella Ramsey. Młoda aktorka, wcielająca się w postać Ellie, w wywiadzie dla BBC stwierdziła, że los drugiego sezonu zależy od władz HBO, z kolei ich decyzja będzie uzależniona od popularności produkcji, zatem wiele jest w rękach widowni.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej