Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 stycznia 2023, 11:27

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Serial The Last of Us odnotował rekordowy w historii HBO wzrost oglądalności

Władze HBO mają duże powody do zadowolenia. Popularność serialu The Last of Us wciąż rośnie i produkcja przyciąga przed ekrany coraz więcej widzów. W efekcie tego ekranizacja już zdążyła zapisać się w historii stacji.

Źródło fot. The Last of Us, Craig Mazin, Neil Druckmann, HBO, 2023
i

Przed tygodniem na platformie HBO Max zadebiutował premierowy odcinek ekranizacji gry The Last of Us. Epizod, który zgromadził przed ekranami oszałamiające 4,7 mln widzów, spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem, co prawdopodobnie zachęciło dotychczas sceptycznie nastawione osoby do zapoznania się z historią Joela i Ellie w wykonaniu HBO. To z kolei znalazło odzwierciedlenie w liczbach.

Okazuje się bowiem, że w dniu premiery drugiego epizodu przed ekranami zasiadło już 5,7 mln widzów, co daje wzrost o 22% względem oglądalności z zeszłego tygodnia. Stacja poinformowała, że jest to największy wzrost widowni w przypadku drugiego odcinka dramatycznego serialu w historii HBO. Co ciekawe, dotychczasowym liderem był serial Euforia, który mógł się poszczycić znacznie skromniejszym wzrostem – zaledwie o 200 tys. widzów (via Variety).

Warto dodać, że osiągnięcie ustanowione przez drugi epizod The Last of Us pozostawia w tyle nawet hitową produkcję Ród smoka. W przypadku prequela Gry o tron odnotowano 2-procentowy wzrost popularności względem premierowego odcinka. Trzeba jednak pamiętać, że ten zaliczył znacznie lepszy start aniżeli TLoU. Debiut Rodu smoka zgromadził przed ekranami aż 9,986 mln widzów.

Na koniec przypomnijmy, że kolejny, trzeci odcinek serialu The Last of Us pojawi się w serwisie HBO Max 30 stycznia.

HBO Max kupisz tutaj

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej