Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2022, 18:35

Fani Gothica zacierają ręce; pokazano nowy, obiecujący projekt

W sieci pojawił się trailer polskiej modyfikacji Złote Wrota 2: Serce Bogini do gry Gothic 2. Twórcy zapewniają, że powoli finalizują projekt.

Źródło fot. Team Złote Wrota.
i

Fani Gothica doczekali się – zgodnie z zapowiedzią polski Team Złote Wrota opublikował dwa dni temu zwiastun modyfikacji Złote Wrota II: Serce Bogini do gry Gothic II: Noc Kruka. Wprawdzie wspomnieliśmy o nim już przy okazji wiadomości o dwudziestych urodzinach drugiego dzieła studia Piranha Bytes, ale uznaliśmy, że mógł on przez to umknąć wielu potencjalnym odbiorcom. Poza tym jest to dobra okazja, by przybliżyć ów projekt.

Wspomniany trailer możecie obejrzeć poniżej.

ZŁOTE WROTA – SKĄD POBRAĆ?

Pierwszą część Złotych Wrót możecie pobrać choćby z naszych serwerów. Pod poniższym linkiem znajdziecie wszystkie niezbędne pliki, a także instrukcję ich zainstalowania. Wymagane jest posiadanie gry Gothic II: Noc Kruka.

Złote Wrota 2: Serce Bogini – zarys fabuły

Akcja Złotych Wrót 2: Serca Bogini zostanie osadzona kilka lat po wydarzeniach z pierwszej części Złotych Wrót. Gracze wcielą się w posiadającego tajemniczą przeszłość młodego myśliwego Morrisa, który mieszka na wyspie Samoa. Bardzo pragnie się z niej wydostać, lecz nie od razu będzie mu to dane.

Najpierw musi odkryć sekrety Hasyjczyków – kultystów oddających część mrocznej bogini znanej jako Hatiret. Zamieszkiwali oni Samoa ponad sto lat temu, gdy wyspa nie była tak spokojnym miejscem, jak obecnie. Pozostałości po nich wciąż jednak istnieją. Będą one jedną z rzeczy, które skomplikują zarówno plany, jak i życie Morrisa – narażą go na niebezpieczeństwa, trudności oraz niesamowitości, jakie nawet mu się nie śniły.

Fani Gothica zacierają ręce; pokazano nowy, obiecujący projekt - ilustracja #1

Źródło: Team Złote Wrota.

Fani Gothica zacierają ręce; pokazano nowy, obiecujący projekt - ilustracja #2

Źródło: Team Złote Wrota.

Kiedy premiera?

Kiedy będziemy mogli ich doświadczyć razem z nim? Na razie nie wiadomo – pod powyższym zwiastunem Team Złote Wrota umieścił informację, że małymi krokami zbliża się do finalizacji projektu.

Jak możecie zobaczyć w teaserze, świat gry [porównywalny z Jarkendarem z Nocy Kruka – dop. red.] jest niemal ukończony. Mamy zaimplementowane większość zadań głównej fabuły i połowę questów pobocznych. […] Wciąż jednak sporo przed nami […].

Stawiamy sobie za cel realizację bardzo ambitnego i wysokiej jakości projektu, co jest niezwykle czasochłonne i wymaga dużego nakładu pracy. Z uwagi na niewielki zespół i to, że każdy z nas pracuje przy nim hobbystycznie, prace posuwają się do przodu stosunkowo wolno, ale systematycznie. Jesteśmy jednak przekonani, że czas tworzenia się opłaci, a mod będzie dzięki temu bardziej dopracowany.

Zależy nam przede wszystkim na ciekawej historii – bardzo dużą wagę przykładamy do tego, by questy były rozbudowane i angażujące. Niestety oznacza to wydłużony czas oczekiwania na premierę – na tę chwilę nie jesteśmy w stanie dokładnie określić, kiedy projekt ujrzy światło dzienne. Chcielibyśmy, aby nastąpiło to jak najszybciej, jednak ważniejsza jest dla nas jakość, dlatego prosimy Was o cierpliwość. Bez obaw – wszystko będzie w porządku!

Fani Gothica zacierają ręce; pokazano nowy, obiecujący projekt - ilustracja #3

Źródło: Team Złote Wrota.

Fani Gothica zacierają ręce; pokazano nowy, obiecujący projekt - ilustracja #4

Źródło: Team Złote Wrota.

Cechy modyfikacji

Pozostaje zatem czekać. Jeśli w zamian mamy otrzymać dzieło na miarę Kronik Myrtany czy choćby pierwszych Złotych Wrót, z pewnością odrobina cierpliwości nie zaszkodzi. Zarys fabuły wydaje się bardzo ciekawy. Co więcej, modyfikacja zaoferuje:

  • dwa wątki romansowe (ponoć rozbudowane);
  • dwie strony konfliktu, które będzie można poprzeć;
  • kilka obozów;
  • złożone zadanie poboczne z wieloma zakończeniami;
  • trudne wybory moralne;
  • nowe przedmioty, modele, tekstury i animacje;
  • autorską ścieżkę dźwiękową;
  • wysokiej jakości polski dubbing;
  • możliwość spotkania zarówno wielu nowych postaci, jak i bohaterów znanych z serii Gothic.

Więcej informacji na temat modyfikacji Złote Wrota II – Serce Bogini możecie znaleźć na jej oficjalnej stronie (link poniżej).

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej