Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2020, 17:05

autor: Entelarmer

Gotham Knights - szczegóły systemu progresji oraz żyjącego świata

Studio Warner Bros. Games Montreal podzieliło się kolejnymi informacjami na temat Gotham Knights. W artykule na oficjalnym blogu PlayStation wspomniano m.in. o systemie progresji oraz otwartym, żyjącym mieście, w którym spotkamy nie tylko przestępców i policjantów.

Gotham Knights - szczegóły systemu progresji oraz żyjącego świata - ilustracja #1
 

Dwa tygodnie temu otrzymaliśmy zapowiedź Gotham Knights, w którym zwiedzimy tytułowe miasto de facto opuszczone przez jego największego bohatera. O tym, jak będzie wyglądać Gotham bez Batmana, wspomina najnowszy artykuł na oficjalnym blogu marki PlayStation.

Batgirl, Robin, Red Hood i Nightwing wchodzą do Gotham…

W tekście wspomniano m.in. o czworgu bohaterów, którymi będą mogli pokierować gracze: Batgirl, Robinie, Red Hoodzie oraz Nightwingu. Raz jeszcze potwierdzono, że każde z nich wyróżni się odmiennym stylem walki, ale będzie też miało własne drzewko rozwoju oraz wyposażenie. Przykładowo Robin to specjalista od skrytego podejścia i uprzykrzania wrogom życia, podczas gdy Red Hood postawi na brutalne rozprawianie się z przestępcami za pomocą broni palnej, a jako Batgirl skorzystamy z błogosławieństw hakowania. Nie będzie też przymusu grania kilkoma postaciami na zmianę – grę przejdziemy od początku do końca jednym superbohaterem, jeśli taki będzie nasz kaprys.

Gotham Knights - szczegóły systemu progresji oraz żyjącego świata - ilustracja #2
Czworo zróżnicowanych bohaterów z odmiennym ekwipunkiem i zdolnościami pozwoli przechodzić misje na wiele sposobów.

Gotham żywe i z historią

Wybór czworga podopiecznych Bruce’a Wayne’a nie był przypadkowy. Patrick Redding, dyrektor kreatywny studia Warner Bros. Games Montreal, tłumaczy, że zespołowi zależało na przedstawieniu Gotham jako miasta z historią, co ma związek z Court of Owls – organizacją od ponad trzech wieków kształtującą losy metropolii. Przez całą grę będziemy starać się poznać prawdę na temat Trybunału Sów, łącząc ze sobą fakty odkrywane w trakcie kolejnych misji. Jednocześnie będzie to historia młodych bohaterów blisko związanych z Batmanem, którzy muszą zająć miejsce swojego mentora i przygotować się do starcia z nowym, ogromnym zagrożeniem.

Gotham Knights - szczegóły systemu progresji oraz żyjącego świata - ilustracja #3
Czwórka młodych herosów będzie musiała stawić czoła potężnemu wrogowi.

Pomijając kwestie narracyjne, ów szacunek dla historii objawi się także w konstrukcji świata. Gotham zostanie podzielone na pięć zróżnicowanych dzielnic, pełnych charakterystycznych miejsc. Co więcej, nie będzie to też martwe miasto, w którym spotkamy tylko przestępców niczym w serii Batman: Arkham. O ile bowiem studio Rocksteady zawsze znajdowało sposób, by wytłumaczyć zasadniczy brak neutralnych postaci w odwiedzanych lokacjach, o tyle Warner Bros. Games Montreal postanowiło podnieść poprzeczkę. W efekcie na ulicach Gotham zobaczymy zwykłych obywateli miasta, zajmujących się własnymi sprawami (albo stojącymi w korkach) zgodnie z cyklem dnia i nocy. To samo będzie stosować się do policjantów oraz szeregowych przestępców, wliczając w to członków wielu stronnictw walczących o wpływy w metropolii. Co więcej, działania gracza nie pozostaną bez wpływu na funkcjonowanie miasta.

Gotham Knights - szczegóły systemu progresji oraz żyjącego świata - ilustracja #4
W przeciwieństwie do serii Batman: Arkham, Gotham Knights nie obejdzie się bez mieszkańców metropolii.

Prócz tego artykuł zdradza garść pomniejszych szczegółów, na przykład o skalowaniu przeciwników do poziomu postaci gracza, możliwości eksploracji Gotham przy pomocy linki z hakiem lub motocykla Batcycle oraz efektach wizualnych broni (informujących nas choćby o rodzaju zadawanych obrażeń). Przypomnijmy: choć Gotham Knights pozwoli na zabawę w trybie kooperacji, nie będzie to w żadnym razie gra-usługa. Czym w takim razie będzie owa produkcja, dowiemy się wraz z ujawnianiem kolejnych informacji. Gotham Knights zadebiutuje w przyszłym roku na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X i PlayStation 5.