Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2020, 12:16

Gotham Knights to nie gra-usługa. Twórcy ujawnili nowe informacje

Studio Warner Bros. Games Montreal ujawniło nowe konkrety odnośnie Gotham Knights. Dowiedzieliśmy się sporo rzeczy o systemie walki, mechanice poziomów doświadczenia, rozwoju bohaterów oraz strukturze świata.

Gotham Knights to nie gra-usługa. Twórcy ujawnili nowe informacje - ilustracja #1
Na grę poczekamy do przyszłego roku.

W miniony weekend podczas imprezy DC FanDome zapowiedziano Gotham Knights, czyli nową produkcję znanego z Batman: Arkham Origins studia Warner Bros. Games Montreal. Teraz serwis IGN opublikował wywiad z twórcami, w którym ujawniono sporo nowych informacji na temat projektu.

Tryb kooperacyjny. Gotham Knights nie będzie grą-usługą

Tryb kooperacyjny pozwoli na zabawę dwóm graczom. Nie zostaną oni zmuszeni do wyboru różnych postaci. Nic nie będzie stało na przeszkodzie, abyśmy w co-opie bawili się np. dwoma Robinami. Pomoże w tym system rozwoju, który sprawi, że często nawet między tymi samymi bohaterami pojawią się duże różnice w zależności od preferencji kierujących nimi osób.

Autorzy zapewniają, że osoby preferujące samotną zabawę nie będą w żaden sposób poszkodowane. Bawiąc się solo doświadczymy wszystkich elementów Gotham Knights. Twórcy ucięli także spekulacje, stwierdzając, że produkcja nie będzie tzw. grą-usługą (ang. game as service). Projekt opracowywany jest tak, aby zachęcać do jego wielokrotnego przechodzenia, np. innymi postaciami, ale kampania zaoferuje zamkniętą historię i nie ma w planach rozwijania tytułu bez końca.

Systemy walki i poziomów

Walka ma przypominać to, co oferowała seria Arkham. Wykorzystamy więc zarówno techniki ofensywne, jak i defensywne, a częścią kombosów będą mogły być ataki dystansowe. Jednocześnie pojawi się pasek kondycji, który będzie zużywany specjalnymi zdolnościami.

W przeciwieństwie do cyklu Arkham gra Gotham Knights ma mieć mocne elementy RPG, a postacie graczy oraz wrogowie posiadać będą poziomy rozwoju. Ten element wywołał spore kontrowersje, ale autorzy zapewniają, że nie będziemy musieli grindować, aby ulepszyć postać wystarczająco, żeby poradziła sobie z konkretnymi misjami. Poziomy są m.in. po to, aby informować nas o tym, jak niebezpieczni są napotykani nieprzyjaciele, tak abyśmy mogli dobrać taktyki i ekwipunek do danego wyzwania. Jeśli napotkamy grupę na wyższym poziomie niż nasz bohater, lepiej będzie np. wypróbować podejście skradankowe lub wykorzystać gadżety, zamiast próbować pokonać przeciwników w bezpośredniej konfrontacji.

Poziomy wrogów mają skalować się do stopnia rozwoju gracza, ale napotykani nieprzyjaciele będą mogli odstawać od nas o kilka „leveli” wzwyż lub w dół. Jednocześnie rosnące poziomy bohatera wpłyną nie tylko na siłę przeciwników, ale również na wykorzystywane przez nich ataki oraz skład grup, w jakich będą walczyli.

Rozwój postaci

Każdy z czwórki grywalnych bohaterów ma posiadać unikalne drzewko rozwoju. Będzie ono mocno rozgałęzione, pozwalając dopasować postać do naszego indywidualnego stylu rozgrywki. Do tego dojdą różnorodne opcje modyfikowania i ulepszania uzbrojenia oraz kostiumów.

Wszystko to ma sprawić, że otrzymamy dużo swobody przy kreowaniu własnej wizji danego superbohatera i np. nasz Nightwing będzie mógł mocno odbiegać od wersji tego bohatera należącej do innego gracza.

Ekwipunek postaci obejmie bronie białe, bronie dystansowe oraz kostiumy. Te ostatnie mają istnieć w kilku wariantach, ale możliwość modyfikowania ich wyglądu będzie dosyć ograniczona. Gracze otrzymają jednak bogate opcje zmiany funkcji strojów dzięki akcesoriom.

Świat gry

Świat gry ma być w pełni otwarty. Od samego początku rozgrywki będziemy mogli zwiedzić każdy jego zakątek. Nie pojawią się żadne miejsca, do których dostęp będzie wymagał osiągnięcia odpowiedniego poziomu rozwoju.

Akcja gry toczyć się ma na przestrzeni wielu dni. Misje będziemy wypełniali tylko w nocy. Dnie spędzimy w bazie, gdzie mamy analizować wskazówki, rozmawiać z Alfredem i innymi postaciami, tworzyć ekwipunek za pomocą systemu craftingu oraz ogólnie przygotowywać się na to, co będziemy robili po zmroku.

Gra zapoczątkowuje nową serię

Twórcy zdradzili, że od samego początku grę projektowano jako początek odrębnej serii, a nie kontynuację cyklu Arkham. Niewykluczone, że w przyszłości zobaczymy kolejne przygody osadzone w realiach Gotham Knights.

Jednocześnie autorzy podkreślili, że fabuła gry nie stanowi adaptacji żadnego komiksu. Podczas tworzenia scenariusza deweloperzy czerpali oczywiście z bogatej historii Batmana i miasta Gotham, ale opowiedziana historia będzie czymś nowym.

Przypomnijmy, że Gotham Knights zmierza na pecety oraz konsole Xbox Series X, PlayStation 5, Xbox One i PlayStation 4. Premiera odbędzie się w przyszłym roku.

  1. Oficjalna strona gry