Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2020, 16:53

autor: "Vergil"

AC Valhalla – półnagie kobiety, domy publiczne i narkotyki

Organizacja ESRB przyznała kategorię wiekową grze Assassin’s Creed: Valhalla. O tym, że będziemy mieć do czynienia z dziełem dla dorosłych, świadczy przede wszystkim obecność półnagich kobiet, domów publicznych i narkotyków.

W SKRÓCIE:
  1. organizacja ESRB przyznała grze Assassin’s Creed: Valhalla kategorię wiekową „M (Mature 17+)”;
  2. w grze znajdziemy taką zawartość dla dorosłych jak krwawa i brutalna walka, środki halucynogenne i alkohol, a także motywy seksualne i częściowa nagość;
  3. pokazem tej ostatniej będzie np. misja w domu publicznym, gdzie zobaczymy między innymi „kobiety topless siedzące okrakiem na mężczyznach”.

Organizacja ESRB, która na terenie Ameryki Północnej przyznaje kategorie wiekowe grom wideo, pochyliła się nad Assassin's Creed: Valhalla. Dzieło firmy Ubisoft otrzymało ocenę „M (Mature 17+)”, a w kwestii jej zawartości dla dorosłych prym wiodą: krwawa i brutalna walka, częściowa nagość i motywy seksualne, przekleństwa czy wreszcie środki halucynogenne oraz alkohol. O ile niektóre z tych elementów pojawiły się już w serii, o tyle inne są dla niej czymś zupełnie nowym. Warto więc pochylić się nad dokładnym podsumowaniem przygotowanym przez ESRB, by mieć lepszy obraz tego, w jaki sposób francuscy deweloperzy postanowili uatrakcyjnić swoją opowieść o wikingach.

AC Valhalla – półnagie kobiety, domy publiczne i narkotyki - ilustracja #1
„Do boju! I lepiej przeżyjcie, bo nie zamierzam sam urżnąć się w trupa po tej bitwie!”

Zacznijmy od tego, że starciom z przeciwnikami w Assassin's Creed: Valhalla mają towarzyszyć „krzyki bólu i częste efekty rozpryskiwania krwi”. Ponadto produkcja pozwoli na dokonywanie dekapitacji, a niektóre wykończenia przeciwników zobaczymy na widowiskowych zbliżeniach ukazujących „kości, narządy i mięśnie ofiar”. Jak widać, twórcy robią co mogą, by wywiązać się ze swoich obietnic o stworzeniu najbardziej brutalnego systemu walki w historii cyklu.

Produkcja nie będzie uciekać również od nagości. Pokazem jej możliwości na tym polu najwyraźniej jest misja rozgrywająca się w domu publicznym, gdzie zobaczymy między innymi „kobiety topless siedzące okrakiem na mężczyznach”. Co ciekawe, choć w grze nie zabraknie możliwości romansowania, a bliskie znajomości będzie wieńczyć „położenie się” (za ESRB) z daną postacią, wygląda na to, że nie uświadczymy tu scen łóżkowych rodem z gier studia BioWare; zamiast tego zobaczymy jedynie namiętne pocałunki.

Kończąc temat zawartości dla dorosłych, warto jeszcze wspomnieć o substancjach halucynogennych. Otóż poddany (lub poddana) działaniu oparów na bazie odpowiednich grzybów Eivor (a co za tym idzie – gracz) doświadczy „zniekształcenia i odbarwienia obrazu czy upośledzenia ruchów”. Ponadto jak zapewne wiecie, w grze pojawią się także pijackie konkursy, a po nich nasza postać będzie się potykać, czemu ma towarzyszyć „przechylony i rozmyty obraz”.

Przypomnijmy jeszcze, że Assassin's Creed: Valhalla 17 listopada trafi na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Tytuł zmierza również na PlayStation 5 oraz Xboksa Series X, a w Polsce doczeka się kinowej lokalizacji.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Assassin’s Creed: Valhalla
  2. Grałem w AC Valhalla – Assassin's Creed podąża drogą Kratosa, z Grecji na daleką północ
  3. Wszystko o Assassin’s Creed Valhalla - data premiery, cena, wymagania sprzętowe