Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 19 września 2018, 12:36

Google kończy z inicjatywą YouTube Gaming

Po trzech latach prac nad platformą do streamowania gier YouTube Gaming firma Google postanowiła zburzyć sztuczną granicę dzielącą przestrzeń dla graczy z głównym serwisem YouTube. Dedykowana aplikacja i strona mają zostać zamknięte, a technologiczne nowinki trafią do strony-matki.

W 2015 roku koncern Google postanowił odpowiedzieć na rosnącą popularność serwisu streamingowego Twitch własną propozycją dedykowanego miejsca dla transmisji gier wideo. Tak narodziła się inicjatywa YouTube Gaming, czyli specjalna przestrzeń związana z najpopularniejszym serwisem z filmikami w sieci, wraz ze specjalnie przygotowaną aplikacją mobilną. Po trzech latach działalności firma zdecydowała się jednak zamknąć wydzieloną stronę oraz apkę i przenieść wszystkie nowinki do głównego serwisu YouTube.

Gamingowe „serce” YouTube’a przestaje bić? - Google kończy z inicjatywą YouTube Gaming - wiadomość - 2018-09-19
Gamingowe „serce” YouTube’a przestaje bić?

W oświadczeniu dla serwisu VG247 przedstawiciel Google wspomina, że celem firmy pozostaje ulepszanie narzędzi dla graczy i streamerów. Na przestrzeni trzech lat indywidualne podejście przyniosło ze sobą np. zupełnie nowe rozwiązania streamingowe oraz strony dedykowane konkretnym grom, które umożliwiały sprawniejsze odkrywanie interesującej zawartości. Kolejnymi „dziećmi” YouTube Gaming jest ulepszony Super Chat, ciemny motyw strony oraz możliwość kupna członkostwa na kanale, by wspomóc swoich ulubionych youtuberów. Wszystkie te nowinki mają być teraz udostępnione na YouTube oraz nowej podstronie youtube.com/gaming.

Choć Twitch pozostaje królem grania na żywo, to wydaje się, że w ostatnich latach konkurencja w tym segmencie nieco się zaostrzyła. YouTube oferuje twórcom jedną scentralizowaną platformę dla streamów i filmików. Z drugiej strony wiele turniejów e-sportowych oglądać można tylko w serwisie Facebook. Na popularności zyskuje też prosta w użyciu propozycja Microsoftu – Mixer.

  1. Podstrona youtube.com/gaming