Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2016, 17:19

autor: AM

Głosy Luke'a Skywalkera i Nathana Drake’a w Master of Orion

Twórcy nowego Master of Orion zaprezentowali aktorów podkładających głos w nadchodzącej kosmicznej strategii – w obsadzie znaleźli się m.in. Mark Hamill, Nolan North i Troy Baker. Ujawniono również, że gra 25 lutego pojawi się we wczesnym dostępie, ale tylko dla nabywców wersji kolekcjonerskiej.

Kultowe Master of Orion powróci w tym roku. - Master of Orion pojawi się we wczesnym dostępie 25 lutego wraz z głosami Luke Skywalkera i Nathana Drake’a - wiadomość - 2016-02-18
Kultowe Master of Orion powróci w tym roku.

Czasy, w których udźwiękowienie w strategiach było traktowane po macoszemu, odchodzą w niepamięć. Jednym z dowodów na to jest część dźwiękowa Master of Orion, powrotu klasycznej serii strategii 4X rozgrywającej się w kosmosie. Studio WG Labs odpowiedzialne za nową odsłonę zdecydowało się na zatrudnienie szerokiego grona znanych aktorów i promuje obsadę swojej gry specjalnym trailerem.

Najsłynniejszym nazwiskiem w obsadzie jest z pewnością Mark Hamill, którego gracze powinni kojarzyć nie tylko jako Luke Skywalkera z Gwiezdnych Wojen, ale również z roli Jokera w Batman: Arkham Asylum. W Master of Orion jego głosem przemówi władca rasy Alkarich.

Również pozostała część obsady ma spore doświadczenie w gatunku science-fiction – kolejnym znanym nazwiskiem jest Alan Tudyk, który grał jedną z głównych ról w kultowym serialu Firefly, wcielił się w postać robota w hollywoodzkiej superprodukcji Ja, robot z Willem Smithem w roli głównej i pojawi się w tegorocznym spin-offie Gwiezdnych Wojen zatytułowanym Rogue One. Narratorem gry będzie natomiast Michael Dorn, który kojarzony jest przede wszystkim ze Star Trek: Następne Pokolenie. Z obsady Star Treka pochodzi więcej nazwisk, takich jak John de Lancie czy Dwight Schultz (również Babylon 5).

Alan Tudyk jest znany z grania w produkcjach SF. - Master of Orion pojawi się we wczesnym dostępie 25 lutego wraz z głosami Luke Skywalkera i Nathana Drake’a - wiadomość - 2016-02-18
Alan Tudyk jest znany z grania w produkcjach SF.

Zatrudniono również popularnych aktorów wyspecjalizowanych podkładaniu głosów w grach: Nolana Northa (znany przede wszystkim jako Nathan Drake, ale słychać go w dziesiątkach gier – w samym 2015 roku wystąpił w dwunastu produkcjach) oraz Troy’a Bakera (jego głosem przemawiał m.in. Pagan Min z Far Cry 4, Joel z The Last of Us oraz Booker DeWitt w Bioshock Infinite).

W grę będzie można zagrać już 25 lutego w ramach wczesnego dostępu na Steam lub GOG.com. Niestety potrzebna do tego będzie edycja kolekcjonerska wyceniona na 45,99 euro (około 200 zł). Twórcy mocno promują taką wersję gry, bo kupując ją, oprócz wczesnego dostępu dostaniemy również specjalną rasę dostępną wyłącznie w tej edycji (Terran Khanate). W edycji kolekcjonerskiej znajdą się również trzy poprzednie części serii, motyw graficzny statków utrzymany w stylistyce pixel art, cyfrowy artbook oraz ścieżka dźwiękowa. Standardowa edycja będzie dostępna dopiero w momencie premiery gry, która ma nastąpić w bliżej niesprecyzowanym momencie 2016 roku.

Master of Orion jest serią ikoniczną dla gatunku strategii 4X (łączących w sobie elementy eksploracji, ekspansji, eksploatacji i eksterminacji). Pierwsza część cyklu zadebiutowała w 1993 roku i spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem graczy. Ukazały się jeszcze dwie części cyklu, ale wydane w 2003 roku Master of Orion 3 nie okazało się hitem, co pogrzebało markę na długie lata. Do życia wskrzesił ją Wargaming.net – firma odpowiadająca za niezwykle popularne World of Tanks. W 2013 Wargaming.net ogłosił przejęcie praw do marki, a dwa lata później zapowiedział nową część cyklu. Autorzy obiecują, że współczesna wersja będzie wierna oryginałowi i zachowa złożone elementy strategiczne, wymagające walki, wielowątkową dyplomację i pełną wolność odkrywania galaktyki. Naszą zapowiedź gry możecie przeczytać tutaj.