Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 16 września 2015, 12:10

autor: Jiker

Ghosts of Memories - polska gra logiczna inspirowana Monument Valley zadebiutuje w październiku

16 października zagramy w Ghosts of Memories - abstrakcyjną grę logiczną inspirowaną znakomitym Monument Valley. Co ciekawe, grę tworzy siemianowickie studio Paplus International. Gra trafi na smartfony i tablety z systemami Android oraz iOS.

Rynek gier mobilnych znany jest z tego, że na fali popularności jednej produkcji stara się zwykle wypłynąć liczna grupa innych tytułów, nierzadko bezczelnie kopiujących rozwiązania, które przesądziły o sukcesie oryginału. W przypadku Monument Valley – abstrakcyjnej gry logicznej studia ustwo – do takiej sytuacji nie doszło. Pomijając kilka mniejszych pozycji (np. Skyward firmy Ketchapp) i inspirowane Lara Croft GO, nie doczekaliśmy się godnego uwagi klona jednej z najlepiej ocenianych gier mobilnych w historii. Czy Ghosts of Memories wypełni tę niewątpliwą lukę?

Nad Ghosts of Memories pracuje polskie studio Paplus International z siedzibą w Siemianowicach Śląskich, mające w dorobku zręcznościówkę Drunken Monkey. Mamy tu do czynienia z oniryczną grą logiczną. Podobnie jak w Monument Valley, akcję obserwować będziemy z rzutu izometrycznego. Ta forma prezentacji sprzyja projektowaniu ciekawych zagadek środowiskowych, wykorzystujących rozmaite mechanizmy i zjawiska, takie jak złudzenia optyczne. I choć w Ghosts of Memories nie zabraknie innych mechanik, skojarzenia z ubiegłorocznym hitem studia ustwo nasuwają się same.

Gra, której debiut na smartfonach i tabletach z systemami Android oraz iOS odbędzie się 16 października, opowie o losach samotnego podróżnika, który podczas jednej ze swoich wędrówek wchodzi w posiadanie starożytnego berła. Artefakt pozwala na manipulowanie rzeczywistością i przechodzenie z jednego wymiaru do drugiego, dzięki czemu heros poradzi sobie z kolejnymi przeciwnościami losu i czyhającymi na niego pułapkami. Magiczne berło posiada jeszcze jedną, zaskakującą właściwość – przemawia głosem pewnej zniewolonej niewiasty, którą bohater, w zamian za pomoc i uwolnienie mocy drzemiących w artefakcie, pragnie uratować.

Podstawowa kampania zostanie podzielona na 15 poziomów, umiejscowionych w czterech zróżnicowanych krainach. Niewielka liczba plansz, szczególnie w porównaniu do casualowych gier logicznych pokroju Two Dots, ma zostać wynagrodzona dopracowanymi i rozbudowanymi łamigłówkami. Dla przykładu, większość wyzwań wymagać będzie odbywania podróży między wymiarami i wpływania na panującą w nich sytuację, co ma prowadzić do otwierania kolejnych przejść i rozwiązywania łamigłówek.

Ghosts of Memories przypadnie do gustu wszystkim estetom. Delikatna kolorystyka idealnie współgra z niezwykłym klimatem, przywodzącym na myśl marzenia senne, a składające się z ruchomych segmentów poziomy, pełne nierzeczywistych struktur, udanie budują ulotną atmosferę. Mimo ujawnienia sporej ilości informacji, gra ciągle pozostaje owiana aurą tajemniczości. Więcej światła rzucą na nią – i być może na wykorzystywany model biznesowy – beta testy, do których powinno dojść niebawem. Zapisy do nich prowadzone są na oficjalnej stronie internetowej produkcji.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Ghosts of Memories

Ghosts of Memories