Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2021, 18:45

autor: Ender

Reżyserska wersja Ghost of Tsushima zmierza na PS5 i PS4

Amerykańska organizacja ESRB wystawiła rating wiekowy grze Ghost of Tsushima: Director’s Cut, a więc nowej wersji ubiegłorocznego hitu studia Sucker Punch. Produkcja zmierza zarówno na PlayStation 4, jak i PlayStation 5.

Na początku czerwca zapowiedziano reżyserką wersję Death Stranding na konsole i PC. Wygląda na to, że w najbliższych miesiącach do graczy trafi również specjalna edycja ubiegłorocznego hitu studia Sucker Punch. Na stronie amerykańskiej organizacji ratingowej ESRB pojawił się wpis przedstawiający grę Ghost of Tsushima: Director’s Cut, która ma ukazać się na PlayStation 4 oraz PlayStation 5.

Na razie nie wiemy, czy na fanów czekać będą jakieś dodatkowe atrakcje poza wydanymi już aktualizacjami i darmowym DLC z trybem wieloosobowym (Ghost of Tsushima: Legends). Zazwyczaj wersje reżyserskie gier zawierają szereg usprawnień i nowości nieobecnych w oryginale. Jak będzie w tym przypadku, to na razie tajemnica. Najprawdopodobniej najwięcej zmian, głównie w oprawie graficznej, zobaczymy na PlayStation 5. Przypomnijmy, że od jakiegoś czasu po sieci krążą plotki o samodzielnym rozszerzeniu dla jednego gracza, które ma być zatytułowane Ghost of Ikishima.

Zastanawiające jest to, że wersja Ghost of Tsushima: Director’s Cut na PlayStation 4 otrzymała od ESRB znaczek wskazujący na możliwość dokonywania zakupów w grze (In-Game Purchases). Dodajmy, że w oryginalnej wersji tytułu nie było żadnych mikrotransakcji. Ponieważ oznaczenie przypisane jest wyłącznie do jednej platformy, możemy podejrzewać, że chodzi tu o aktualizację do wersji na PlayStation 5, która do tej pory była dostępna jedynie w trybie wstecznej kompatybilności i nie wykorzystywała w pełni potencjału nowej konsoli.

Ghost of Tsushima to jedna z największych nowych gamingowych marek, które zadebiutowały w odchodzącej powoli generacji konsol. W przeciągu niecałego roku grę kupiło w sumie 6,5 miliona osób. W marcu Sony ogłosiło plany nakręcenia filmu opartego na jej historii. Reżyserią obrazu zajmie się Chad Stahelski, znany dzięki Johnowi Wickowi.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Ghost of Tsushima
  2. Recenzja Ghost of Tsushima – wspaniałe pożegnanie PS4
  3. Ghost of Tsushima – poradnik do gry