Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2021, 19:51

autor: Szarmancki

Forza Horizon 4 nie otrzyma więcej nowej zawartości

Jak potwierdził starszy producent Tom Butcher ze studia Playground Games, gra Forza Horizon 4 nie otrzyma już więcej nowej zawartości. Co ciekawe, wsparcie dla tytułu nie zakończy się, natomiast będzie się ono odbywało w nieco odmiennej formie niż dotychczas.

Zespół Playground Games przekazał fanom serii Forza Horizon przykrą wiadomość, dotyczącą wprowadzania świeżej zawartości do czwartej odsłony gry. Niestety, ale dzisiejsza aktualizacja do Forzy Horizon 4 będzie ostatnim dużym patchem, jaki do niej wyjdzie. Są jednak pewne pozytywy tej sytuacji - deweloperzy postanowili nie porzucać festiwalu w Wielkiej Brytanii i zaplanowali „zremiksowanie” obecnych już funkcji (via Forza Monthly - Czerwiec 2021).

Dla jasności, najnowsza porcja zawartości oznaczona numerem 37 będzie ostatnią, która wprowadza zupełnie nowe rzeczy do gry. Wszystkie kolejne aktualizacje będą w pewien sposób przelosowaniem poprzednio wprowadzonych unikalnych pojazdów, wyścigów czy wydarzeń, które pojawiły się w seriach od 7 do 32. Należy to traktować jako połączenie starych, najpopularniejszych treści z dużymi funkcjami, które wcześniej nie były dostępne w produkcji.

Wszystkie informacje przekazał podczas transmisji Forza Monthly starszy producent Tom Butcher, który wyjaśnił, że ograniczenie wprowadzania zupełnie nowej zawartości do Forzy Horizon 4 jest wynikiem przekierowania pełnej mocy przerobowej studia Playground Games na piątą odsłonę cyklu. Niestety, Butcher nie był w stanie wyjaśnić, czy czwórka będzie otrzymywać dalsze aktualizacje po premierze Forzy Horizon 5. Jak mówił - ekipa chce dołożyć starań, by Forza Horizon 4 była w dalszym ciągu świetnym doświadczeniem, jednak nie jest gotowy na potwierdzenie kontynuacji wsparcia dla gry.

Forza Horizon 5 ukaże się 9 listopada bieżącego roku na komputerach osobistych oraz na konsolach Xbox One oraz Series X/S.