Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2015, 09:43

autor: Adrian Werner

Getaway / Ucieczka trzecim płatnym DLC do gry Battlefield Hardline

Firma Electronic Arts zapowiedziała Battlefield Hardline: Getaway, czyli trzeci duży dodatek DLC do pierwszoosobowej strzelanki studia Visceral Games.

Dodatek trafi do sprzedaży w styczniu. - Getaway / Ucieczka trzecim płatnym DLC do gry Battlefield Hardline - wiadomość - 2015-12-15
Dodatek trafi do sprzedaży w styczniu.
Battlefield Hardline: Ucieczka wzbogaci grę o:
  1. cztery mapy multiplayer,
  2. jeden tryb rozgrywki,
  3. cztery pojazdy,
  4. trzy modele broni palnej,
  5. jedną broń do walki wręcz,
  6. jeden gadżet,
  7. cztery legendarne kamuflaże.

Obecnie firma Electronic Arts koncentruje się głównie na promowaniu Star Wars: Battlefront, ale nie znaczy to, że wydawca zapomniał o swoich wcześniejszych sieciowych FPS-ach. Studio Visceral Games właśnie zapowiedziało bowiem Getaway, czyli następny dodatek DLC do wydanego na początku roku Battlefield Hardline. Produkcja zmierza na te same platformy, co wersja podstawowa, czyli na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360 i PlayStation 3. Premiera zaplanowana została na styczeń przyszłego roku. Posiadacze kont premium tradycyjnie otrzymają dostęp do tytułu wcześniej niż reszta społeczności.

Battlefield Hardline: Ucieczka (bo pod takim tytułem Getaway ukaże się w Polsce) zaoferuje cztery nowe mapy do rozgrywek wieloosobowych o nazwach Autostrada, Granica, Pociąg i Kanały. Natomiast lista trybów multiplayer wydłuży się o Przejęcie torby. Wśród nowości znajdziemy także trzy modele broni palnej dla mechanika, jeden gadżet, cztery pojazdy i tyle samo legendarnych kamuflaży oraz jedną broń do walki w zwarciu.

Autorzy nie zapominają także o graczach, którzy nie mają ochoty na zakup dodatków DLC. Wkrótce ma ukazać się darmowa aktualizacja do Battlefield Hardline z m.in. nowymi modelami broni oraz różnorodnymi poprawkami.

Przypomnijmy, że Ucieczka będzie trzecim dużym rozszerzeniem do gry studia Visceral Games. Wcześniej otrzymaliśmy dodatki Rabunek (ang. Robbery) oraz Bezprawie (ang. Criminal Activity). Wersja podstawowa Battlefield Hardline trafiła do sprzedaży w marcu tego roku. Produkcja stanowi pierwszą odsłonę serii, która porzuciła tematykę wojskową i zamiast tego zaprezentowała wojnę policji z kryminalistami, toczoną na ulicach współczesnych miast.

Battlefield Hardline spotkało się z umiarkowanie ciepłym przyjęciem. Autorzy chwaleni byli za zmianę realiów i tradycyjnie dobry tryb multiplayer, a krytykowani za zbyt mało zmian w porównaniu z Battlefield 4 oraz rozczarowującą fabułę kampanii.

  1. Battlefield Hardline – oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Battlefield: Hardline - pierwszy i ostatni napad marki?