Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2015, 19:20

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Game of Thrones: A Telltale Games Series – premiera trzeciego epizodu na PC już jutro

Studio Telltale Games ujawniło konkretną datę premiery trzeciego epizodu (z sześciu planowanych) Game of Thrones: A Telltale Games Series – przygodówki opartej na serialu „Gra o Tron” stacji HBO. Tak jak poprzednie, odcinek ukaże się w trzech fazach – najwcześniej, bo już jutro, dostaną go posiadacze komputerów.

Trzeci epizod Game of Thrones: A Telltale Games Series zatytułowany został The Sword in the Darkness i skoncentruje się na dalszych losach północnego rodu Forresterów, którego członkowie są głównymi bohaterami gry. Przedstawiciele odpowiedzialnego za powstanie przygodówki studia Telltale Games ujawnili konkretną datę premiery kolejnego odcinka. Najpierw pojawi się on na PC i komputerach działających pod kontrolą systemu Mac OS – na Steamie ukaże się bowiem już jutro, 24 marca. Dzień później, a więc 25 marca, nowy rozdział produkcji otrzymają posiadacze konsol Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 i PlayStation 4. Na końcu epizod zadebiutuje na urządzeniach mobilnych z iOS i Androidem – do cyfrowych sklepów AppStore i Google Play trafi 26 marca.

Deweloperzy opublikowali również nowy zwiastun przygodówki, który poświęcony jest trzeciemu odcinkowi gry. W jego opisie w serwisie YouTube umieszczono krótkie streszczenie nakreślające obecną sytuację fabularną, ale jeśli nie graliście w poprzednie epizody (albo nie zapoznaliście się z serialem stacji HBO), odradzamy wam jego czytanie.

Warto przypomnieć, że na PC i konsolach można kupić zbiorczy zestaw wszystkich odcinków Game of Thrones: A Telltale Games Series. Na Steamie kosztuje on 27,99 euro, co w przeliczeniu na złotówki wynosi około 115 zł.

Games of Thrones: A Telltale Games Series to nowa epizodyczna przygodówka opracowywana przez studio Telltale Games. Gra oparta jest na serialu telewizyjnym stacji HBO Gra o Tron, który z kolei jest adaptacją książkowej sagi Pieśń Lodu i Ognia autorstwa George’a R.R. Martina. Gracze wcielają się w sześciu członków rodziny Forresterów – oddanego Starkom rodu, o którym w powieściowym oryginale wspomina się w zaledwie jednym akapicie.