Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2016, 12:10

Galactic Civilizations III: Mercenaries - premiera dodatku do kosmicznej strategii 4X

Studio Stardock wypuściło Galactic Civilizations III: Mercenaries, czyli pierwszy dodatek do zeszłorocznej strategii 4X. Rozszerzenie oferuje m.in. kampanię fabularną, dwie nowe grywalne rasy oraz system najemników.

Najlepsza kosmiczna strategia 4X zeszłego roku doczekała się pierwszego dodatku - do sprzedaży trafiło właśnie rozszerzenie Galactic Civilizations III: Mercenaries. Wymaga ono posiadania podstawowej wersji gry i można je kupić w usłudze Steam lub w oficjalnym sklepie autorów za 19,99 euro, czyli w przeliczeniu niecałe 88 złotych. Obie produkcje opracowało studio Stardock.

Zgodnie z tytułem, dodatek wprowadza do gry najemników, których możemy wynajmować na tzw. Gwiezdnym Bazarze. Co ciekawe, podczas rozgrywki werbować ich będą także inne nacje i gdy podpiszą kontrakt, to dana postać przestanie być dla nas dostępna. Początkowe fazy rozgrywki stają się więc wyścigiem o to, kto zdobędzie najlepszych najemników.

Jedną z największych nowości jest Galaktyczny Bazar, gdzie swoje usługi oferują najemnicy. - Galactic Civilizations III: Mercenaries - premiera dodatku do kosmicznej strategii 4X  - wiadomość - 2016-02-19
Jedną z największych nowości jest Galaktyczny Bazar, gdzie swoje usługi oferują najemnicy.

Wprowadzenie Gwiezdnego Bazaru nie jest jedyną nowością. Dodatek pozwala pokierować dwiema nowymi rasami – Torianami i Arceanami. Pierwsza z nich to żyjące głównie pod wodą istoty, a druga to cywilizacja honorowych wojowników. Dodatkowo Torianie otrzymują własną kampanię fabularną, która koncentruje się na próbach wydostania się tej nacji spod tyranii Imperum Drengin. Ponadto Galactic Civilizations III: Mercenaries wzbogaca rozgrywkę o masę nowych typów statków, jak również oferuje setki dodatkowych części do różnych jednostek.

Warto przy okazji wspomnieć, że Brad Wardell, czyli prezes studia Stardock, ujawnił kilka dni temu czego mogą się spodziewać fani Galactic Civilizations III w tym roku. Łatka 1.6 wprowadzi ulepszenia baz kosmicznych i sztucznej inteligencji, aktualizacja 1.7 skoncentruje się na poprawkach interfejsu, a patch 1.8 przyniesie wyczekiwane przez fanów wsparcie dla modów. W dalszych planach jest rozbudowanie tła fabularnego, w tym zwłaszcza informacji o planetach i systemach. Ponadto pojawią się zmiany, które sprawią, że utrzymywanie małych rozmiarów nacji okaże się ciekawą i mocno odmienną alternatywą dla agresywnej ekspansji. Twórcy nie zapominają jednak o graczach lubiących wielkie imperia i szykowane są opcje mające ułatwić zarządzenie nimi.

  1. Galactic Civilizations III: Mercenaries w Steam
  2. Galactic Civilizations III: Mercenaries w sklepie autorów
  3. Galactic Civilizations III – oficjalna strona gry